Привітання з Всесвітнім днем науки!

Сьогодні світ відзначає Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку. Щиро вітаю колег і всіх співгромадян! В 2001 році ЮНЕСКО заснував це світле і важливе свято, аби об’єднати людей навколо спільної мети — мирного і щасливого співіснування.
Переоцінити значення науки неможливо. Це науковці винаходять ліки від хвороб, роблячи наше життя довшим і здоровішим. Відшукують альтернативні джерела енергії, навчаючи нас дбайливому ставленню до довкілля. Науковці роблять країни заможними і успішними. Сьогодні не можу не згадати вислів видатного сера Вінстона Черчилля, який сказав: «Тільки наука здатна розширювати кордони кожної держави, не звужуючи кордони сусідів, і збільшити добробут кожного народу, нічого не забираючи в інших».
На мою думку, ніхто за нього точніше не сформулював, чому кожна країна зобов’язана фінансувати своїх науковців, підтримувати і просувати їхні розробки. Без цього немає майбутнього.
Я мав честь навчатися у видатних людей, працювати з ними, навчати нову генерацію науковців. І відверто можу сказати: я вірю в українську науку! Шановні колеги-науковці, від щирого серця бажаю здоров’я, натхнення і успіхів заради гідного і заможного майбутнього нашої країни, наших дітей і онуків.

З повагою,
ректор ОНМедУ, академік Валерій Запорожан