Попри війну та усілякі негаразди ОНМедУ активно займається науковою діяльністю

В минулому році вчені університету розробляли 62 науково-дослідні теми, три з яких фінансувалися й будуть далі фінансуватися Міністерством охорони здоров’я України.

З 2021 року під керівництвом професора Петра Антоненка вивчається тема «Персоніфікація лікування і розробка нових біологічно активних речовин у оптимізації фармакотерапії низки соціально значущих захворювань».  Загальний обсяг фінансування складає біль ніж 500 тис. грн. Вчені вивчають значення поліморфізму CYP3A4 у хворих на туберкульоз легень для перебігу та наслідків лікування туберкульозу.

Ще одна фундаментальна тема спрямована на боротьбу з епілепсією. Колектив під керівництвом професора Леоніда Годлевського працює над підвищенням ефективності контролю епілептичної активності застосуванням фармакологічних препаратів та неінвазивного подразнення структур мозочка. Термін роботи – 2022-2024 роки. З держбюджету буде виділено 700 тис. грн. Ще 600  тис. грн. буде витрачено на розробку прикладної теми «Удосконалення діагностики, профілактики і лікування порушень процесів мінералізації твердих тканин зубів у дітей (2022-2024 рр.)». Над проектом працюють співробітники  кафедри стоматології дитячого віку під керівництвом професорки Оксани Деньги.