Наші на міжнародному форумі з нейронаук

15-17 жовтня 2022 року було проведено черговий дворічний форум з нейронаук NEURONUS, який проводиться для молодих науковців та студентів у Ягелонському університеті м. Краків. Цей форум проводиться під егідою IBRO (Всесвітня Організація з вивчення мозку) та викликає значний інтерес у науковців усього світу, які займаються проблемами нервової системи. Приймають активну участь і студенти з різних країн Європейського континенту. Цього року форум NEURONUS 22 проводився в очному форматі.

Заслухано програмні доповіді найбільш відомих науковців університетів та наукових центрів країн Євросоюзу, Північної Америки з актуальних питань захворювань нервової системи. В форматі сесійних засідань молоді науковці мали можливість ознайомити колег з результатами власних досліджень, скласти уявлення щодо можливостей подальшого розвитку наукових пошуків. Від Одеського національного медичного університету наукове повідомлення зробила студентка 6-го курсу медичного факультету Ксенія Приболовець.

Серед «ключових» спікерів — наші співвітчизники, які на сьогодні проводять дослідження за кордоном у найбільш відомих наукових центрах.

До речі, професор Олексій Верхратський, який до моменту початку роботи в Манчестерському університеті розробляв проблеми біофізики мембран та патофізології нервової системи в Інституті фізіології ім. О. Богомольця, є одним із найбільш цитованих вчених в Світі. Його індекс Хірша в наукометричній базі Scopus (не плутати з індексами GoogleScholar та WoS!) складав на момент проведення форуму небачену раніше цифру — 99(!), а, наприклад, його робота з біофізичних властивостей астроглії, яка була надрукована в журналі Lancet Neurology має на сьогодні близько 3000 цитувань. Звичайно, що подібні зустрічі, поради видатних науковців — наших співвітчизників — надихають молодих вчених, мотивують до власних наукових досліджень.

Працівники кафедри біофізики, інформатики та медичної апаратури висловлюють вдячність студентці 6-го курсу Ксенії Приболовець, всім членам наукового студентського гуртка кафедри за наполегливу та відповідальну роботу та бажають натхнення та подальших успіхів.