Пішов з життя Олександр Іванович Ткаченко

Колектив Одеського національного медичного університету з глибоким сумом сповіщає, що на 63-му році життя після тяжкої та тривалої хвороби пішов з життя доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, завідувач кафедри хірургії № 3 Олександр Іванович Ткаченко.

Олександр Іванович Ткаченко народився в 1958 році. В 1982 р. з відзнакою закінчив Одеський медичний інститут ім. М. І. Пирогова за спеціальністю «Лікувальна справа» і пройшов інтернатуру за спеціальністю «Хірургія». До 1987 р. працював лікарем-хірургом Комінтернівської центральної районної лікарні Одеської області. З 1989 р. Ткаченко О. І. навчався в клінічній ординатурі за спеціальністю «Хірургія» при ОМІ ім. М. І. Пирогова, на базі Одеської обласної клінічної лікарні, під керівництвом зав. кафедрою госпітальної хірургії проф. О. П. Доценка, згодом був запрошений працювати лікарем-хірургом з невідкладної хірургії в Одеську обласну клінічну лікарню, де загалом працював 26 років. В 1993 р. О. І. Ткаченка було зараховано на посаду асистента кафедри хірургії, з 1994 по 1997 рр. він працював заступником декану лікувального факультету ОДМедУ. В 1995 р. Олександр Іванович стажувався з хірургії у Coney Island Hospital New York (США).

В 1997 р. О. І. Ткаченко захистив кандидатську дисертацію за темою: «Патогенетичне обґрунтування використання лазерного випромінювання у комплексному лікуванні хворих на розповсюджений перитоніт». З 1997 по 2001 рр. О. І.  Ткаченко – головний хірург Управління охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації. З 1998 р. – доцент кафедри хірургії, член правління Асоціації хірургів Одеської області.

З 2000 р. Олександр Іванович є членом Європейської асоціації ендоскопічних хірургів, консультантом з хірургії Одеського обласного бюро судової експертизи. З 2009 р. Олександр Іванович Ткаченко має спеціалізацію з онкохірургії. У 2015 р. Ткаченко О. І. захистив докторську дисертацію за темою: «Малоінвазивні оперативні втручання при патології жовчних проток», яка присвячена розробці сучасної концепції лікування хворих на холедохолітіаз шляхом удосконалення та впровадження малоінвазивних оперативних втручань на жовчних протоках. З 2016 р. проф. О. І. Ткаченко очолював кафедру хірургії № 4 з курсом онкології ОНМедУ. У серпні 2016 р. Олександр Іванович працював лікарем-хірургом Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. М. Пирогова у зоні АТО, має статус учасника війни. З 2020 р. О. І. Ткаченко очолював кафедру хірургії № 3 ОНМедУ.

Проф. О. І. Ткаченко є автором 125 друкованих робіт, 5 монографій та 11 патентів на винаходи.

Співробітники університету високо цінували Олександра Івановича за професіоналізм, ділові якості, а родичі — за доброту й опіку. Світла Пам’ять про Олександра Івановича Ткаченко залишиться в серцях всіх, хто знав його!

Громадянська панахида відбудеться 14.09.2021 о 10:00 у великій анатомічній аудиторії ОНМедУ.