Навчальний пакет Basic Emergency Care (BEC)

Одеський національний медичний університет у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Міжнародним комітетом Червоного Хреста та Міжнародною федерацією невідкладної медицини (International Federation of Emergency Medicine) розробили навчальний пакет Basic Emergency Care (BEC). Цей базовий курс призначений для медичних працівників, які надають екстрену медичну допомогу на госпітальному та догоспітальному етапах.

Курс BEC готує медичний персонал до оцінки, лікування, ведення та направлення пацієнтів у критичному стані, використовуючи мінімальні ресурси, особливо в надзвичайних ситуаціях. З метою впровадження курсу BEC в Україні та зменшення залежності від зовнішніх/міжнародних стейкхолдерів необхідно створити групу українських тренерів BEC. ВООЗ організовує проведення 10 курсів протягом 6-тижневого періоду в першому кварталі 2024 року серед працівників закладів вищої освіти (ЗВО). Мета полягає в тому, щоб 18 українських кандидатів з потенціалом інструкторів пройшли всі необхідні кроки, необхідні для отримання акредитації тренера BEC.

В рамках реалізації вищезазначеного курсу ВООЗ забезпечує:

• необхідні перекладені матеріали, посібники та презентації в друкованому або електронному варіанті;
  • фінансування логістики, витратних матеріалів, приладдя для організації тренінгів;
  • логістику для тренерів та учасників, включаючи проживання, транспорт, харчування протягом всіх днів курсів;
  • підтримку обраних кандидатів в процесі акредитації тренерами BEC Master. Кожен ЗВО може запропонувати для відбору до 3 кандидатів.

В Одеському національному медичному університеті курс BEC проводиться з 25 по 29 березня та з 15 по 19 квітня.

Для проведення курсу забезпечено:

• Симуляційний центр з мінімально необхідними манекенами згідно з наведеним нижче переліком:
  • Манекен BLS (CPR);

– Тренажер для інтубації дорослий та дитячий;

– Симулятор пологів/симулятор матки;

– Симулятор для ін’єкцій (в/в);

– Муляжі для ран;

– Симулятор грудної клітини (декомпресія, дренажі).

Учасники отримають безоплатно сертифікати з 25 балами БПР.