Науково-практична конференція «Комунікація “Лікар-пацієнт-батьки” в педіатричній практиці та іміджеві технології»

6 червня 2023 року в змішаному форматі на платформі Тімс та на кафедрі суспільних наук (Ольгіївська 13, 4 поверх) було проведено Науково-практичну конференцію «Комунікація “Лікар-пацієнт-батьки” в педіатричній практиці та іміджеві технології». Організаторами стали кафедри суспільних наук та педіатрії № 2 Одеського національного медичного університету. Загалом в роботі взяли участь понад 50 осіб з Одеси, Львова, Полтави. На пленарному та трьох секційних засіданнях відбулось обговорення історії та сучасного стану комунікації педіатрів з пацієнтами та їх представниками, розглянути наявні іміджеві технології в Україні, сучасних досягнень педіатричної науки, сучасних особливостей викладання у медичному виші для подальшого впровадження сучасних технологій в освіту та практику.

Співробітники кафедри суспільних наук з 2021 року працюють над комплексною науковою темою “Імідж лікаря: філологічний та історико-культурологічний аспекти” (науковий керівник – к. філол. н., доц.  Сікорська О. О., відповідальний виконавець – к. іст. н., доц. Подкупко Т.Л.). Приємно, що до роботи над комплексною темою залучено і здобувачів освіти ОНМедУ, переважно учасників Студентського наукового гуртка кафедри суспільних наук. На конференції вони зробили чотири доповіді з презентаціями: Візінська Ілона “Комунікація лікаря-травматолога з дитиною – пацієнтом: іміджевий аспект” (науковий к.і.н., доц. Подкупко Т.Л.), Гірішану Ірина  “Ранні пташки” і “неонатологи” давнини” (науковий к.і.н., доц. Подкупко Т.Л), Мякішев Олег “Педіатр – це не лише професія” (науковий к.і.н., доц. Подкупко Т.Л.), Пастухов Олександр “Соціальна роль іміджу лікаря-педіатра” (науковий к.і.н., доц. Уварова О.О.)

Саме дитячі лікарі стикаються спочатку не з самим пацієнтом, а з його батьками, бабусями і дідусями. Доповіді переважної більшості представників кафедри педіатрії № 2 були присвячені саме особливостям співпраці та комунікації між батьками дитини та лікарями.

Доповіді викликали зацікавлення присутніх, відбулись дискусії й плідні обговорення з розглядом конкретних практичних кейсів. Сподіваємось і на подальшу плідну співпрацю між науково-педагогічними працівниками суспільствознавчих дисциплін і медиками-професіоналами!

Тетяна Леонідівна Подкупко,
кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних наук
Одеського національного медичного університету.