Колектив ОНМедУ просить Зеленського втрутитися в ситуацію навколо ВНЗ — відкрите звернення

Одеський національний медичний університет звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням захистити ВНЗ від нападів в. о. глави Міністерства охорони здоров’я Уляни Супрун.
«Шановний Володимире Олександровичу, звертаємось до Вас від імені чотирнадцятитисячного викладацького і студентського колективу Одеського національного медичного університету по допомогу у вирішенні ситуації, яка склалася між ОНМедУ і Міністерством охорони здоров’я» — говориться у відеозверненні, оприлюдненому на сайті університету.
Наголошується, що коли університет залишився без керівника, трудовий колектив і студенти зібралися і загальним рішенням вибрали в. о. ректора ОНМедУ Юрія Сухіна, оскільки законодавством передбачена автономія і самоврядування вищих навчальних закладів.
Уляна Супрун, у свою чергу, намагалася через своїх ставлеників узяти під контроль роботу університету. Після того, як спроби в. о. глави Мінохоронздоров’я зазнали невдачі, Супрун всупереч законодавству і судовим рішенням всіляко намагається заблокувати роботу університету.
Зокрема, міністерство досі не затвердило кошторис ВНЗ на 2019 рік. Через це студенти місяцями не отримували стипендію, працівникам не виплачувалася заробітна платня, що призвело до масових звільнень. Виникли борги перед комунальними службами. Це стало причиною відключення газопостачання до гуртожитків ОНМедУ, в яких проживають студенти. Був високий ризик відключення ще й електроенергії, а це б вже порушило нормальне функціонування не тільки житлових і господарських приміщень ОНМедУ, але і могло призвести до відключення хворих пацієнтів університетських клінік від електричних апаратів, що підтримують їхню життєдіяльність.
Коли ж через суд платежі вдалося розблокувати, Мінохоронздоров’я припинило виділяти фінансування для ВНЗ.
Також МОЗ спробував знищити університет шляхом злиття ОНМедУ з КДМУ ім. С. І. Георгієвського.
Викладацький колектив і студенти ОНМедУ просять Президента Володимира Зеленського відреагувати і допомогти розв’язати складну ситуацію, в якій опинився один з найстаріших і найбільших вищих навчальних закладів країни.

Переглянути звернення