Одеський національний медичний університет став одним із флагманів вищої освіти в Україні. Про це в інтерв’ю РБК-Україна. розповів академік НАМН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, ректор ОНМедУ Валерій Запорожан (1994–2018 рр.).
«Упродовж останніх 20 років Одеський університет пройшов складний шлях. Тоді нам ніхто не допомагав, але ми все одно знайшли вихід. Здійснено колосальну роботу, щоб Одеський університет став флагманом, щоб він став відомим і авторитетним у світі», – сказав він.
Запорожан нагадав, що Одеський медуніверситет першим у країні повернув університетські клініки та перейшов на англійську мову викладання.
«До нас поїхали студенти з усього світу, ми почали заробляти. Тільки гроші йшли не на автопарк і ремонт у кабінеті ректора, а на реконструкцію аудиторій, технічне переоснащення, закупівлю обладнання», – пояснив він.
Сьогодні, за його словами, Одеський медуніверситет став піонером у компетентнісній підготовці, коли студенти вчаться лікувати не за підручником, а на роботизованих симуляторах, які повністю імітують пацієнта.
«Наші студенти навчаються на обладнанні рівня Стенфорда, мають доступ до онлайн-бібліотек кращих медичних університетів світу. Завдяки цьому вони з перших курсів інтегровані в міжнародну медичну спільноту, стають затребуваними фахівцями в Америці, європейських країнах, в Азії. Наші випускники практикують і створюють наукові школи по всьому світу», – розповів Запорожан.
Як зазначив академік, сьогодні університет надає якісні освітні послуги студентам із 53-х країн світу і отримує за це прибуток, якого «вистачає, щоб не просити грошей з бюджету для закупівель найсучаснішого обладнання – для підготовки фахівців світового рівня».
Успішність і прибутковість університету, на думку Запорожана, і стала причиною, чому в.о. голови МОЗ Уляна Супрун спробувала здійснити рейдерське захоплення ВНЗ.
«Супрун, мабуть, хтось сказав, що на Одеському медуніверситеті можна нажитися і провернути корупційну схему: рейдерським шляхом завести до ректорату «своїх» людей, посадити їх на потік, спрямувати гроші не на розвиток, а собі в кишеню. Друга причина, як я вже зазначав, усунути неугодних, незгодних. Показати всім: ви або «за», або вас немає», – вважає Запорожан.