Інформація про безкоштовні курси, розмовні клуби, інтернет-ресурси для опанування та підвищення рівня володіння українською мовою

Сьогодні одним із нагальних завдань нашого суспільства є сприяння функціонуванню української мови, як державної. Її використання є обов’язковим на всій території України не тільки державними установами, але й в усіх публічних напрямках суспільної життєдіяльності, визначених Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Українська мова, як єдина державна, виконує функції мови міжетнічного спілкування. І є гарантією захисту прав людини для кожного, незалежно від його етнічного походження. Та водночас, фактором єдності та національної безпеки нашої держави.

Дія Закону не припиняється навіть за умов воєнного стану. А практична реалізація його положень є критично важливою для стійкості держави, місцевих громад, згуртованості всього українського народу в протидії ворогові.

Кожного громадянина України держава забезпечує можливостями для опанування державної мови. А саме через систему закладів освіти, в тому числі неформальної та інформальної.

Громадяни України, які не мали такої змоги, забезпечуються можливістю вільно опанувати державну мову завдяки безкоштовним курсам для дорослих.

Шановні студенти та викладачі! Ви можете долучитися до цієї загальноукраїнської кампанії та стати її учасником в тому числі за допомогою безкоштовних курсів, розмовних клубів та різноманітних навчальних проектів з української мови.

Ознайомитися з інтернет-ресурсами для опанування та підвищення рівня володіння українською мовою можна за посиланням: https://mova-ombudsman.gov.ua/kursy

Інформація постійно оновлюється, тому просимо повідомляти нам про курси, клуби, сервіси для опанування української мови на е-пошту: [email protected]

Онлайн-ресурси

Одеська область