28 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження спадкоємності і понад тисячолітніх традицій українського державотворення, що засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави — міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира.
Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси–України — 28 липня встановлено День Української Державності. Цей пам’ятний день нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військовими тисячолітніми традиціями від воїнів-русичів до сучасних Збройних Сил України, які стримують сьогодні агресора, захищаючи суверенітет і незалежність Української держави. Державність неможлива без головного закону країни — Конституції. Історія українського конституціоналізму має глибоке історичне коріння. А конституція Пилипа Орлика 1710 року випередила європейські традиції.
Упродовж тривалої історії українці не полишали боротьби за свободу та здобуття державності. Першу в ХХ столітті незалежність Україна проголосила 22 січня 1918 року. Актом 24 серпня 1991 року її врешті остаточно утвердила — відновила незалежність.
Починаючи з 1-го курсу, студенти ОНМедУ осягають знання про славетне минуле нашої країни на заняттях з «Історії України та української культури», які проводить кафедра суспільних наук. На наступний навчальний рік кафедра запланувала нові навчальні курси. Впевнені, що наших майбутніх лікарів очікують цікаве пізнання і занурення в історію та культуру предків для створення кращого майбутнього.
У прикріпленому документі ви можете ознайомитися з інформаційними матеріалами Українського інституту національної пам’яті до Дня Української Державності!
Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Української Державності