Фахівцями кафедри пропедевтики педіатрії ОНМедУ розроблений спеціальний курс з надання екстреної медичної допомоги дітям

За даними Офісу Генерального прокурора, з лютого 2022 року, тобто від початку війни, по грудень 2023 року в Україні загинуло 512 дітей, 1152 отримали різні поранення. Досить часто діти гинуть або стають інвалідами, тому що дорослі не змогли своєчасно надати допомогу.

Основними причинами смерті 80–90 % поранених є: масивні крововтрати — 60 %; непрохідність дихальних шляхів — 34 %; пневмоторакс (скупчення повітря та підвищення тиску в легенях) — 6 %.

Саме вибору оптимальних підходів до зупинки кровотечі у дітей в умовах екстремальних ситуацій та військових дій та, що є головне, відпрацюванню навиків надання екстреної допомоги  присвячений спеціально розроблений фахівцями кафедри пропедевтики педіатрії ОНМедУ спеціальний курс.