Система управління якістю освіти ОНМедУ: завдання та попередні результати

З 2014 року Одеський національний медичний університет впроваджує систему управління якістю підготовки спеціалістів. На засіданні Вченої ради в.о. проректора Ірина Шмакова прозвітувала про виконання першого з трьох етапів впровадження системи.
Управління якістю освіти має на меті підвищити відповідність політики університету потребам системи охорони здоров’я в регіоні стосовно кількості та професійного рівня фахівців, забезпечити ефективність і конкурентоспроможність освіти та гнучкість управління.
Перший етап — формування місії та політики ОНМедУ в галузі якості освіти в умовах поширення COVID-19 та пов’язаними з цим змінами освітнього процесу. Етап містив 6 завдань, які наразі виконані: визначення політики та цілей ОНМедУ стосовно якості освіти, видання наказу про початок розробки системи менеджменту якості, створення робочої групи, ухвалення плану заходів, тощо.
ІІ етап плану з впровадження системи управління якістю освіти передбачає доповнення та удосконалення базових документів, ІІІ етап — впровадження та сертифікацію Системи менеджменту якості в ОНМедУ. Реалізація плану розрахована на 2 місяці. Її підсумком є проведення сертифікаційного аудиту.
Крім того, в рамках цієї роботи у 2021 році планується провести науково-практичну конференцію «Забезпечення якості вищої медичної освіти в умовах карантину».