До дня народження видатної поетеси Лесі Українки

Слово, моя ти єдиная зброє!

Леся Українка

25 лютого виповнюється 152 роки від дня народження видатної поетеси, драматургині і перекладачки Лесі Українки, основна тема творчості якої – національно-визвольна боротьба українського народу і впевненість у перемозі. Також джерелами творчості Лесі Українки стали її власні переживання, які спонукали до створення надзвичайно прекрасних, лірично глибоких, сповнених душевного драматизму і психологізму творів.

Творчість Лесі Українки, переповнена власними новаторськими методами та ідеями, поєднала кращі традиції української літератури з досягненнями європейської поезії. Леся переклала українською Гомера, Данте, Шекспіра, Гейне, Байрона, поетеса стала збирачкою українського фольклору, зберегла його для нащадків.

Життя Лесі Українки, яка довгий час долала хворобу, – це боротьба, а не страждання, це невтомна праця та вміння досягати поставленої мети.

Біографії і творчості поетеси цими днями були присвячені бесіди зі здобувачами на заняттях кафедри суспільних наук. Викладачі підготували інформативні доповіді, здобувачі представили презентації, декламували вірші.

Сьогодні слово великої поетеси як ніколи дає сил!

Інформацію підготувала
доцент кафедри суспільних наук