Cпівпраця з Лондонським Університетом Королеви Марії (QMUL) в рамках програми «Twinning – партнерства»

Одеський національний медичний університет вже рік співпрацює з Лондонським Університетом Королеви Марії (QMUL) в рамках програми «Twinning – партнерства».

Це партнерство було створено безпосередню як відповідь на військові події в Україні, і має на меті допомогти Одеським студентам-медикам отримати клінічний досвід, який був перерваний війною, що досі триває.

Перші три здобувачі вищої медичної освіти ОНМедУ Юлія Сеньківська (4 курс), Сергій Тарасенко (5 курс) та студент міжнародного факультету Хріуеш Мохамед (4 курс) із захватом поділилися своїми враженнями від 6-тижневої клінічної практики в лікарні святого Варфоломія (Barts Health Hospital), яка до речі у ці дні святкує свій 900 –  річний ювілей, і в Королівському Лондонському госпіталі (Royal London Hospital).

Про своє стажування, життя в студентському кампусі QMUL і знайомство з величним Лондоном Юлія і Сергій яскраво і емоційно розказали в соціальних мережах британського університету.

Перебування наших студентів в Лондоні не обмежувалось тільки клінічною практикою, яка безумовно допомогла їм на шляху отримання гордого звання лікаря.   Вони намагались увібрати в себе культурний дух столиці Великої Британії та її народу.

Юлія була дуже вражена тим, наскільки привітні люди в Лондоні.

«Коли тобі потрібна допомога, тобі з радістю допомагають. Команда Університету Королеви Марії змусила мене почуватися тут як вдома», – каже Юлія.

Сергій трохи нервував спочатку.

«Але після спілкування з консультантами я відчув полегшення. Було так приємно дізнатися, що люди тут такі відкриті та готові допомогти, щоб дати пораду, відповісти на ваші запитання – починаючи від молодших і закінчуючи досвідченими лікарями», – ділиться враженнями Сергій.

Університет Королеви Марії продовжить співпрацю з Одеським національним медичним університетом, сподіваючись залучити більшу групу студентів для шеститижневого навчання в Barts Health Hospital у найближчі місяці.

Говорячи про наше партнерство, професор сер Марк Колфілд, заступник директора з охорони здоров’я факультету медицини та стоматології, сказав:

«Queen Mary прагне бути найбільш інклюзивним університетом у своєму роді. Україна повинна мати можливість навчати майбутніх лікарів через безпосереднє спілкування з пацієнтами, а з початку війни через часті авіа нальоти ці студенти не мали клінічного досвіду. Пропонуючи шеститижневе прикріплення до наших лікарень, ми сподіваємося, що зможемо допомогти Україні готувати медичних професіоналів, яких вона потребує».

Наша мета – післявоєнне відродження України загалом і системи освіти зокрема – може бути досягнута лише разом із нашими партнерами. І цей тандем закладів вищої медичної освіти безсумнівно, покладе початок довгій історії доброго партнерства та успіхів.

Повне інтерв’ю з нашими студентами дивіться на сайті Лондонського університету королеви Марії за посиланням: