Відзначення Дня єднання кафедрою суспільних наук

16 лютого Указом Президента України (N 53 від 14.02.2022 р.) для посилення консолідації українців, зміцнення їхньої стійкості на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість оголошено Днем єднання.

В Одеському національному медичному університеті, як і по всій країні, щоб показати свою єдність у цей день було піднято Державний Прапор України, а о 10-й ранку — в усіх аудиторіях та в холі Головного корпусу пролунав Державний Гімн у виконанні студентів і викладачів.

Кафедра суспільних наук теж долучилася до заходів і провела круглий стіл на тему: «День єднання». Завідувач кафедри доц. Сікорська О.О. наголосила, що усі мають бути свідомі того, що лише в єдності дій можна досягти побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Що ми усі повинні об’єднати свої зусилля на благо нашої країни та побудови європейської незалежної та заможної держави. Наша сила у єднанні та підтримці один одного. Нагадала про військових, які боронять українську землю від чужоземних окупантів та роблять все можливе для відновлення територіальної цілісності України.

Доцент кафедри суспільних наук Микола Кулачинський взяв участь у загальноуніверситетському заході і виступив з доповіддю про єдність України, в якій у короткій формі був продемонстрований екскурс в історію українського народу та його виборювання державності. Було вказано, що упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав, тож споконвічною мрією, найщирішим бажанням українців було з’єднання народу воєдино та соборність земель. Соборність – це символ боротьби за волю, порозуміння між людьми і часточка надії і віри у майбутнє. Зовнішні та внутрішні виклики, що постали сьогодні перед Україною, вимагають від кожного громадянина відповідальності, впевненості та конкретних дій.

Завідувач кафедри суспільних наук, доцент Ольга Сікорська і викладачі кафедри Ольга Шаніна і Олена Уварова організували патріотичні заходи зі студентами. Проведена бесіда з вітчизняними студентами стоматологічного факультету з нагоди Дня єднання. Студенти активно висловлювали свої думки, ділилися враженнями від заходів, у яких вони встигли взяти участь. Обговорили  об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, зробили висновок, що необхідно розвивати прагнення стати гідними громадянами України.

Під час занять на кафедрі суспільних наук  студентам  І курсу міжнародного факультету 4 ан.стом групи була надана можливість прослухати гімн України та заспівати разом з викладачем, також викладач показала студентам інформаційний відеоролик під назвою «Наша сила в єднанні».

Зі студентами І курсу 2 групи  стоматологічного факультету була проведена бесіда з нагоди святкування Дня єднання, яка почалася зі слів викладача: «Україна для нас єдина, де ми народилися, де народилися наші діти. І безперечно ми хочемо, жити тут постійно, і щоб наша країна була єдина. Єдиною понад усе, вільною і мирною», потім усі разом продивилися  інформаційний відеоролик під назвою «Наша сила в єднанні».

Зі студентами І курсу 1 групи  стоматологічного факультету було проведено патріотичну бесіду і флешмоб – викладач і студенти заспівали гімн на тлі державних символів.

День єднання – зовсім молоде свято, яке має згуртувати українців і показати, що ми – єдиний народ.