30 березня в ОНМедУ відбулось засідання Вченої ради

30 березня в Одеському національному медичному університеті під головуванням академіка Валерія Запорожана відбулось чергове засідання Вченої ради ОНМедУ.

На порядок денний було винесено багато питань. На початку засідання було розглянуто стан виховної та національно-патріотичної роботи в університеті. У період війни, від якої, нажаль потерпає Україна, в царині гуманітарної освітньої діяльності важливим є впровадження актуальних системних заходів, спрямованих на посилення виховної та патріотичної роботи на основі національних та європейських цінностей, що має метою формування свідомого громадянина України. Як зазначив проректор Костянтин Талалаєв, у патріотичному вихованні здобувачів вищої освіти приймають участь всі викладачі університету, куратори академічних груп, факультети університету. В ОНМедУ відбуваються різноманітні заходи – круглі столи, конференції, присвячені святковим та пам’ятним датам в історії та сучасному житті нашої країни; студенти беруть активну участь у Всеукраїнських конкурсах патріотичної спрямованості. Окремим, з огляду на важливість, пунктом в розділі гуманітарної освіти та національно-патріотичного виховання в ОНМедУ є забезпечення функціонування державної мови, зокрема забезпечення здобувачів вищої освіти україномовними підручниками, посібниками, підготовленими співробітниками ОНМедУ.

Вчена рада заслухала ґрунтовну доповідь завідувача кафедри педіатрії № 1, чл.-кор. НАМНУ, професора Аряєва Миколи Леонідовича «Про внесок кафедр педіатричного профілю у подальший розвиток наукових шкіл за останні роки і перспективи на майбутнє». В своїй презентації доповідач представив історичний нарис розвитку педіатрії в Одесі, навів приклади міжнародних та національних наукових проектів, в яких приймали та приймають участь співробітники кафедр педіатричного профілю, а також окреслив перспективи подальшого функціонування та розвитку педіатричної освіти та науки в Одеському національному медичному університеті.

Проректор з науково-педагогічної роботи, професор Котюжинська Світлани Георгіївни у доповіді «Про стратегію наукової діяльності Одеського національного медичного університету» зосередила увагу слухачів на основних індикаторах оцінки наукової діяльності науково-викладацького складу університету. Зокрема, мова йшла про розрахунок таких важливих показників діяльності співробітників та університету в цілому, як публікації наукових робіт в періодичних наукових виданнях категорії «А», «Б»; участі у міжнародних та національних грантових програмах; закордонному стажуванні; залученні молодих фахівців до науково-освітньої діяльності університету. Наприкінці доповіді проректор Котюжинська С.Г. навела найближчі цілі, досягнення яких має поліпшити показники наукової діяльності ОНМедУ.

За пропозиції голови Вченої ради, академіка Запорожана В.М. було розглянуто і підтримано проект створення реабілітаційного центру в ОНМедУ. Більш розлого щодо організації реабілітаційної допомоги в університетських клініках ОНМедУ та створенні реабілітаційного центру в ОНМедУ доповіла завідувачка кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і валеології, професор Ольга Юшковська. Присутні на засіданні Вченої ради одноголосно підтримали пропозицію, а також практичні кроки задля створення та функціонування реабілітаційного центру, що має відіграти значну роль у відновленні захисників України та цивільних громадян, що страждають внаслідок бойових дій або різних захворювань.

Вчена рада затвердила кілька важливих положень, що регламентують навчальний і науковий процес, лікувальну діяльність підрозділів ОНМедУ. Також Вчена рада рекомендувала до друку підручник, чотири навчальні посібники та методичні рекомендації, розроблені за участю співробітників університету.