20 вересня — Всесвітній день боротьби з гінекологічним раком

Цей день був започаткований у 2019 році за ініціативи  Асоціації європейських онкологів-гінекологів (ESGO).

Величезна кількість хворих різними видами гінекологічного раку примусила медичну спільноту та громадськість здійснити усі можливі кроки задля підвищення обізнаності серед жінок щодо профілактики, раннього виявлення, розуміння симптомів захворювання та дотримання здорового способу життя.

На даль, гінекологічні онкозахворювання  є одними з найпоширеніших видів раку. Вони вражають приблизно 98 тис. жінок в США, в Європі щорічно виявляється 58 тис. випадків раку шийки матки, що є найрозповсюдженішим серед інших видів ( 43%), 22% — рак  яєчників, 30% — ендометрію.

Проте загальний рівень інформованості жінок про ці страшні недуги залишається на низькому рівні.

Спеціалісти вважають, що третину усіх випадків гінекологічного раку можна попередити, якщо вчасно та регулярно проходити обстеження. Отож Всесвітній день боротьби з онкогінекологічним раком спрямований на підвищення обізнаності жінок про фактори ризику та прийняттю конкретних кроків  для збереження власного здоров’я.

У цей день до відзначення Всесвітнього дня боротьби з гінекологічним раком  долучилися фахівці науково-клінічного відділу новоутворень жіночої репродуктивної системи ДНП «Національний інститут раку» і нагадали шановним колегам, що перемога над страшною недугою — це своєчасна діагностика, солідарність та копітка злагоджена праця всієї команди лікарів з метою повернення жінкам здоров’я, можливості працювати, вчитися та насолоджуватися життям.