19 серпня — Всесвітній день гуманітарної допомоги

Щороку 19 серпня з ініціативи ООН відзначається Всесвітній день гуманітарної допомоги.

Метою Всесвітньої організації охорони здоров’я та інших міжнародних організацій є розширення знань про гуманітарну спільноту, про те, що роблять гуманітарні працівники та з якими труднощами вони стикаються, демонстрація своєї гуманітарної діяльності для неурядових та міжнародних організацій, спогади про тих, хто загинув або отримав травми під час гуманітарних операцій, а також привернення уваги світу до конфліктів і криз, які досі тривають.

Через російську збройну агресію в Україні гуманітарні потреби мешканців нашої країни постійно зростають. Війна загрожує життю та здоров’ю багатьох мільйонів людей. Тисячі відданих справі гуманітарних працівників з багатьох країн світу докладають зусиль для надання допомоги нашої країні.

Масштабно виріс й український волонтерський рух. До гуманітарної діяльності долучились десятки благодійних організацій і волонтери з усієї держави.

Не залишились осторонь студенти і співробітники Одеського національного медичного університету. Вони збирають медикаменти, продукти, необхідний одяг та передають гуманітарну допомогу бійцям, а також дітям і дорослим з Миколаєва, Запоріжжя, Херсона, плетуть маскувальні сітки, виготовлюють теплі речі. Співробітники університетської бібліотеки у 2023 році долучилися до Всеукраїнського мегазбору пластикових кришок HDPE (кошти від їх переробки підуть на купівлю БПЛА для ЗСУ), тому що вважають, що їх прямий обов’язок підтримувати хлопців і дівчат на фронті. Адже кожна їхня гривня рятує життя, літає дронами, їздить реанимобилем та влучно стріляє.

Ми віддаємо належне усім гуманітарним працівникам за їхні зусилля вести гуманітарну діяльність і дякуємо за чуйні серця.