14 березня — ДЕНЬ ДОБРОВОЛЬЦЯ УКРАЇНИ

Добровольці — це люди, які йдуть у небезпечні місця і гарячі точки за покликом свого серця. Датою зародження добровольчого руху на Україні вважають 14 березня 2014 р. Того дня більше 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон біля села Нові Петрівці Київської області для проходження військової підготовки, після чого вони були зараховані у склад Національної гвардії України. Сотні українських патріотів увійшли в добровольчі батальйони та взяли участь в АТО на Сході і не пустили супротивника вглиб материкової України.

У лютому 2022 р., після вторгнення окупантів на нашу землю, за ініціативою Президента України  Володимира Зеленського був сформований  Інтернаціональний легіон територіальної оборони, до якого вступили на той час більше 20 тисяч добровольців з інших країн. На боці України воювали вихідці з 55 країн світу від Бразилії до Південної Африки, від Японії до Нової Зеландії! До лав ЗСУ приєдналися грузини, французи, білоруси, канадці, представники інших народів.

Нині створюється нове добровольче формування — “Гвардія наступу”,  яке допомагатиме у звільненні українських територій від російських окупантів.

Деякі співробітники ОНМедУ також стали добровольцями і беруть участь у боротьбі з російськими окупантами.