100 видатних випускників

Михайло Олександрович Ясиновський — український лікар, Заслужений діяч науки УРСР, член АМН СРСР. З 1943 по 1946 роки –  головний терапевт Чорноморського флоту СРСР.
Народився 13 травня 1899 року в м. Одеса. У 1922 році закінчив Одеський медичний інститут, при терапевтичних клініках якого і залишився працювати.
З 1934 по 1956 рр. завідував госпітальною, а з 1956 р. до кінця життя — факультетською терапевтичною клінікою Одеського медичного інституту. Тоді ж на суспільних засадах очолював відділ ревматології Одеського науково-дослідного інституту курортології та фізіотерапії.
У 1935 році Михайло Олександрович захистив докторську дисертацію, присвячену питанням фізіології, патології і клініки захворювань слизових оболонок.
Під час Другої світової війни був консультантом-терапевтом Кисловодської шпитальної бази і начальником медичної бази шпиталю (1941-1942 рр.), із січня 1943 року і до кінця війни – полковником медичної служби.
Праці Михайла Олександровича були присвячені вивченню вірусного гепатиту А, ревматизму, захворювань кровотворних органів, слизових оболонок ротової порожнини, шлунку, кишечнику, жовчного міхура.
Ним запропоновані методи функціональної діагностики, які застосовуються при оцінці курортного лікування. Встановлені особливості розвитку, лікування і попередження недостатності кровообігу при ревматизмі і ревматичних пороках серця, розроблені методи лікування гострого ревматизму, а також профілактики рецидивів цього захворювання.
М. О. Ясиновський зробив також великий внесок до військово-польової терапії, він є одним із основоположників вітчизняної військово-морської терапії.
У 1961 р. обраний член-кореспондентом АМН СССР. З 1963 р. — академіком АМН СРСР.
Цікаво, що в Одесі є вулиця названа на честь Михайла Ясиновського, а в нашому університеті на базі кардіоцентру – музей, присвячений його діяльності та життєвому шляху.