Зі святом, студенти Одеського національного медичного університету!

Сьогодні в усьому світі відзначається Міжнародний день студентів. І хоча це свято в нашій уяві пов’язане з молодістю, красою, надіями і романтикою. воно має трагічну історію, яка почалася восени 1939 року в окупованій фашистами Чехословаччині. 28 жовтня 1939 року в Празі студенти і викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю створення Чехословаччини. Ця демонстрація була жорстко розігнана, при цьому було вбито студента медичного факультета Яна Оплетала. А 17 листопада фашисти оточили студентські гуртожитки, заарештували більше тисячі студентів. Дев’ятеро молодих людей, активістів студентського руху, було вбито, інші відправлені до концтабору.

Цей день відзначається на знак пам’яті за загиблими молодими людьми. І разом з тим він символізує продовження життя і розвиток студентського руху. Адже студентіи — люди, які здобувають освіту, багато знають, цікавляться різними сторонами буття і готують себе до обраної професії. Вони одна з найбільш активних, креативних і амбіційних частин суспільства. А особливо — майбутні лікарі, які обрали для себе дуже важливу для країни професію!

Дорогі студенти! Зараз у вас неймовірно прекрасна пора життя. Це водночас і нелегке навчання — і пошук себе як творчої, талановитої особистості в усіх сенсах цього слова. Це лекції і іспити, безсонні ночі перед екзаменами, і веселі зустрічі з друзями, подорожі і заняття наукою, мистецтвом, спортом. Це перші труднощі і перше кохання…

І на всіх цих життєвих дорогах я бажаю вам успіхів, гарних оцінок, перемог у конкурсах і олімпіадах, здійснення всіх мрій і планів.

Зі святом, друзі!

З повагою, ректор ОНМедУ, академік Валерій Запорожан