З Днем Незалежності України!

31 рік тому на світових просторах з’явилася нова молода держава — незалежна Україна, і почала власний шлях розвитку, який набув визнання усіх країн.

Українці вистраждали свою незалежність протягом століть, а отримавши її, почали розбудовувати державу. Було нелегко, були злети і падіння, успіхи та помилки, але ми невпинно йшли цим шляхом заради розквіту Батьківщини та її гідного місця серед європейських країн.

24 серпня минулого року було урочисто відзначено тридцяту річницю нашої молодої держави. До цієї дати країна підійшла з певними здобутками, стабільністю й оптимізмом. З того часу, як була проголошена незалежність, минуло кілька етапів духовного оновлення і зростання патріотизму, розвитку та збереження традицій українського народу, відчуття гордості за наш народ та його історію.

І з кожним роком це свято додавало наснаги та впевненості у майбутньому. Ми пишалися рівнем якісної освіти, підготовки спеціалістів усіх галузей, сучасною медициною, розвитком міжнародних відносин, культури та спортивними досягненнями. Тисячі іноземних студентів пишалися дипломами, отриманими в ОНМедУ.

Проте ворог в обличчі нашого найближчого сусіда не міг пережити, що поруч успішно розвивається європейська країна з демократичними цінностями, і 24 лютого 2022 року ступив на територію незалежної суверенної держави, щоб зруйнувати все, що було створено, а народ поставити на коліна.

Проте ворог дуже помилявся. Наші мужні Збройні Сили дають гідну відсіч загарбникам, відкидаючи їх все далі і далі — туди, звідки вони прийшли.

У дні цієї величезної біди гинуть  молоді захисники Вітчизни і мирні люди, руйнуються житлові будинки, школи і заклади вищої освіти, музеї, бібліотеки та храми, промислові об’єкти — все те, що належить нам.

Сьогодні, 24 серпня 2022 року,  ми вимушені відзначати наше головне державне свято в умовах війни. Але ми будемо жити, боротися, працювати і відновлювати нашу країну.

З Днем Незалежності, рідна!

Віримо в нашу Перемогу, в тріумф розуму та справедливості, у те, що Україна, немов казковий птах Фенікс, відродиться з попелу і, оновлена, стане ще гарнішою, яскравішою та успішнішою.

Слава тобі, Україно!

Героям — слава!

Валерій ЗАПОРОЖАН, академік, ректор ОНМедУ