З Днем Конституції України!

Шановні колеги, студенти, співгромадяни!

Щиро вітаю вас з Днем Конституції України. Цей рік особливий для Української держави: сьогодні ми відзначаємо 25-ліття Основного закону, а в серпні святкуватимемо 30-річний ювілей Незалежності нашої держави.

І хоча українська демократія тільки проходить етап свого становлення, історія нашого конституционализму налічує вже більше ніж 3 століття. Конституція визначила вектор розвитку України як європейської, демократичної і незалежної країни, в якій усі люди є вільними і рівними у своїй гідності, правах і свободах, що є непорушними.

Стаття 49 гарантує кожному громадянину право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Держава зобов’язана створювати умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога має бути безоплатною, а існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. На жаль, дійсність подекуди суперечить цим правильним постулатам.

Медична і освітянська спільноти вітають зусилля команди Президента Володимира Зеленського в напрямку реформування системи охорони здоров’я, виправлення помилок, що були допущені у попередні роки, розробки загальнонаціональної програми «Здорова Україна». Зі свого боку команда Одеського національного медичного університету готова долучатися до впровадження цих змін, давати експертизу і пропозиції. Адже в такому важливому питанні як здоров’я і якість життя українців всі ми — одна команда.

В цей особливий день зичу всім нам амбітних цілей, наснаги і успіхів в їхньому втіленні. Україні бажаю миру, перемог і міцного фундамента для подальшого розвитку — здорової, розвиненої і щасливої Української нації.

 

З повагою, ректор В. Запорожан