З Днем Державного Прапора України!

23 серпня, в нашій країні відзначається загальнодержавне свято — День Державного Прапора України.

Декілька фактів про один з головних символів мужньої країни – у презентації бібліотеки до цього свята

Це свято було встановлене указом президента України Леоніда Кучми від 23 серпня 2004 р. на вшанування багатовікової історії українського державотворення з метою виховання поваги громадян до національних символів України.

У 2009 р. президент Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні. До цього День Державного прапора відзначався тільки в Києві на муніципальному рівні, 24 липня, адже  у цей день 1990 року синьо-жовтий прапор замайорів над мерією столиці.

Нині ми святкуємо День Державного Прапора 23 серпня на знак того, що в цей день у 1991 році, після провалу путчу ГКЧП у москві, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український стяг у сесійну залу Верховної Ради. Цей історичний стяг зараз зберігається у музеї Верховної Ради України.

Наступного дня, 24 серпня 1991 року, Україна наголосила про свою незалежність.

18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради своєю постановою “Про прапор України” надала синьо-жовтому біколору статус офіційного прапора країни. З того дня під  цим прапором зустрічають  іноземних гостей, військовослужбовці складають присягу, наші посольства працюють за кордоном, він вивішений в ООН.

Як символ гордості за країну, його піднімають на честь переможців спортивних змагань, він височіє на гірських вершинах по всьому світу.

Сьогодні під цим прапором йдуть у бій захисники нашої Вітчизни.

У складний і тривожний час запеклих боїв з ворогом, що вдерся на святу українську землю, День Державного Прапора набуває  змісту особливої сили. Це один із символів, з яким ми відстоюємо свою свободу і незалежність, демократію та європейські цінності, це знак патріотизму і гордості за нашу країну. Це палке бажання кожного з нас, щоб під блакитним небом колосилися поля золотої пшениці, діти навчалися любити і берегти свою Батьківщину, дорослі працювали заради її процвітання, а сонце миру осявало всі наші діяння.

Впевнені, що так і буде.

Слава Україні!