Відбулася ХХІ Науково-практична конференція “Сучасні досягнення спортивної медицини, фізичного виховання і валеології – 2022” (6-7 жовтня 2022 р.), яка присвячена цього року до 90-річчя кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і валеології ОНМедУ. Співпрацівники кафедри є і активними учасниками,  і організаторами цього професійного заходу, який  об`єднує спеціалістів із фізичної та реабілітаційної медицини, спортивних лікарів та інших спеціалістів – членів мультидисциплінарної команди з реабілітації пацієнтів різних профілей, або цікавляться даним напрямком.

За традицією конференції було проведено фахове засідання завідувачів однопрофільними кафедрами ВНЗ МОЗ  України ІІІ-ІV рівнів акредитації, на якій обговорено актуальні питання організації та особливостями викладання дисципліни “Фізична та реабілітаційна медицина” та інших суміжних дисциплін з підготовки спеціалісті мультидисциплінарної команди.

Доповідачі конференції приділили увагу окремим актуальним питання зі спортивної медицини та реабілітації пацієнтів з різною патологією, методам реабілітації, а також реабілітації воєнних на різних етапах.

Протягом двох днів було заслухано 22 доповіді (оригінальні дослідження, клінічні випадки, методологічні). Загальна кількість учасників конференції першого дня – 142 особи, другого дня – 62 особи.

Тези доповідей

У збірці містяться матеріали конференції, висвітлюються питання наукових досліджень провідних фахівців у галузі спортивної медицини, фізичної реабілітації, валеології, фізичного виховання і практичної охорони здоров’я. Наведено результати використання нових діагностичних та лікувальних технологій у повсякденній роботі, а також досягнення фундаментальних досліджень.