Всесвітній день донора

Сьогодні, 14 червня, відзначається Всесвітній день донора. Цей день був запроваджений у травні 2005 року на 58-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в Женеві.

Ініціаторами виступили чотири міжнародні організації, які закликали до добровільної та безоплатної здачі крові — Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна федерація Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, Міжнародна федерація донорів крові та Міжнародне товариство з переливання крові.

Рішення відзначати Всесвітній день донора саме 14 червня пов’язане з тим, що в цей день народився Карл Ландштейнер — австрійський лікар-імунолог, який відкрив групи крові людини, за що отримав Нобелівську премію.

Всесвітній день донора — це день нагадування людству про взаємну відповідальність та необхідність надання допомоги тим, хто її потребує.

Самі ці принципи були яскраво втілені в життя буквально з першого дня війни в Україні, адже стало зрозумілим, що в донорах буде велика потреба. Одеська міська влада звернулася до громадян міста з проханням долучитися до поповнення резервів донорської крові. Багато мешканців нашого міста відгукнулися. Вони приходили на станцію переливання крові у Бісквітному провулку та у МКЛ-11, утворюючи великі черги. За 100 днів війни одесити здали 225 л крові та 224 л плазми, що дозволило врятувати більше тисячі життів. Зараз в базі донорів більше 3 тисяч осіб, і тому термінові потреби можуть бути вирішені за лічені хвилини.

Добровільна здача крові — ще одне свідоцтво великої відповідальності і патріотизму наших громадян, їх внесок у боротьбу з окупантами та в Перемогу України!