Вітальне слово почесного доктора ОНМедУ, професора Крістофа Зона (Christoph Sohn) студентам-першокурсникам

Дорогі студенти!

Дозвольте привітати вас у знаменитому Одеському національному медичному університеті. Пишайтесь тим, що вам вдалося вступити в цей чудовий вуз. Такі молоді люди, як ви, визначають майбутнє і успіх країни. Скористайтеся цим шансом і намагайтесь зробити навчання успішним. У вас відмінні викладачі та професори, але ви повинні взяти навчання і освіту в свої руки: школа закінчилася, ви тепер – члени університету! Як студентам-медикам, з одного боку, вам потрібно отримати багато глибоких знань, знання – ваш капітал. Але також важливо навчитися мислити по-науковому, щоб розуміти, як виникають нові відкриття, і критично їх ставити під сумнів.

Особливо за часів коронавірусу  – стає абсолютно ясно, наскільки важливо для лікаря розрізняти підроблені дослідження і справжні дослідження, які нам допомагають. Але хороший лікар не тільки багато знає і розбирається в науці, він також повинен навчитися співчувати! Ми працюємо з людьми  (пацієнтами), які в основному знаходяться у виняткових ситуаціях. У них є страхи й тривоги, і вони довіряють своєму лікареві. Лікар повинен ставитися до цих ситуацій відповідально і чуйно.

Повірте: на світі немає роботи краще, ніж лікар. І навряд чи можна домогтися більшої різноманітності в будь-який інший професії: від педіатрії до онкології, від хірургічних спеціальностей до внутрішній хвороби, від лабораторної медицини до патології. І так далі. А можливості використання нескінченно різноманітні, лікарі потрібні завжди і скрізь. Залишається тільки одне: стати хорошим і відповідальним лікарем.

Зараз ви на самому початку і попереду вас чекає багато роботи і зусиль, але всі зусилля для досягнення цієї мети варті того. Дійте! Завжди стежте за межами своїх кордонів і орієнтуйтеся на міжнародні стандарти. Національних кордонів більше бути не повинно, але міжнародні контакти – ваш шанс! Використовуйте його!

І ще: не забувайте: ви молоді, і ваш час в університеті – краще і найщасливіший час у вашому житті… Ви почуєте це від багатьох літніх людей, таких як я … Але це правда! Насолоджуйтеся цим прекрасним часом!

З повагою, Крістоф Зон (Christoph Sohn). Проф. д-р мед., почесний професор Керуючий клінікою загальної гінекології та акушерства при Гейдельберзькому університеті. Почесний доктор ОНМедУ.