Вітаємо з ювілеєм Посохову Світлану Петрівну!

15 травня  2023 року  святкує ювілей шановна Світлана Петрівна Посохова, професор кафедри акушерства та гінекології ОНМедУ.

Все своє життя вона присвятила медицині, акушерству та гінекології: У 1977 році закінчила з відзнакою Чернівецький державний медичний інститут;  інтернатуру за спеціальністю «акушерство та гінекологія».

З 1986 року життя та робота Світлани Петрівни пов’язані з Одесою, як в практичному, так і у науково-педагогічному напрямку:  від лікаря акушера-гінеколога Одеської обласної клінічної лікарні, потім завідувачки обсерваційним відділенням цієї установи, до заступника головного лікаря з медичної частини пологового будинку №5,   а згодом і заступника головного лікаря з акушерства та гінекології Одеської обласної клінічної лікарні.

Протягом 25 років вона очолювала акушерсько-гінекологічну службу Одеської обласної клінічної лікарні та була позаштатним спеціалістом зі стаціонарної допомоги обласного департаменту охорони здоров’я, проводила організаційну та консультативну допомогу в районах області.  Маючи непересічний організаторський талант, лідерські якості, глибокі професійні знання, Світлана Петрівна   провела величезну роботу щодо  створенння Одеського обласного перинатального центру, в якому надавала і продовжує надавати   допомогу вагітним високого ризику, з використанням найсучасніших технологій.  Постійне самовдосконалення, активна хірургічна практика,  впровадження новітніх  лікувальних технологій, вдосконалення педагогічної майстерності – це все наша  Світлана Петрівна, без якої ми не уявляємо сучасне акушерство  в рідній alma mater.

У 1992 році  захистила  кандидатську дисертацію  з проблеми діагностики та лікування післяпологового ендометриту, а у 2006 – докторську    з проблем профілактики  перинатальної трансмісії ВІЛ, отримала наукові звання доцента, професора кафедри акушерства і гінекології Одеського національного медичного університету, здобула високе звання Заслуженого лікаря України.   Протягом останніх років Світлана Петрівна є відповідальною за післядипломну підготовку лікарів-інтернів та курсантів, брала активну участь у створенні нової програми підготовки лікарів-інтернів згідно європейських вимог.

Світлана Петрівна завжди має активну життєву позицію і найамбітніші плани, продовжує разом зі своїми учнями розробляти  проблеми гіпертензивнх розладів при вагітності, прееклампсії, оперативного акушерства, невідкладних станів в акушерстві, невиношування вагітності,  передчасних  пологів, інфекційних ускладнень в акушерстві та гінекології.

Дорога Світлано Петрівно! Від усього серця бажаємо Вам доброго здоров’я, сил, наснаги, наукових  досягнень і багато років плідної праці  на ниві збереження здоров’я  матері та дитини,    підготовки прийдешніх поколінь лікарів акушерів-гінекологів.

Колектив кафедри акушерства та гінекології ОНМедУ
і Одеського відділення Асоціації акушерів-гінекологів України.