Вітаємо з 65-річчям!

Колектив Одеського національного медичного університету щиро вітає з 65-річчям д. мед н., професора, завідувача кафедри загальної та військової хірургії Каштальяна Михайла Арсенійовича!

Каштальян Михайло Арсенійович народився в 1956 році. Закінчив військово-медичний факультет Куйбишевського медичного інституту. У 1980 році закінчив інтернатуру за фахом хірургія, а в 1987-му — академічні курси у військово-медичній академії ім. С. М. Кірова. Служив у збройних силах, пройшов шлях від старшого ординатора до головного хірурга військового округу. Нині — головний хірург Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, головний хірург Південного регіону. З 2001 по 2003 рік навчався в Національній академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Державне управління в галузі охорони здоров’я». Учасник бойових дій.

У 2003 році брав участь у миротворчій місії в Іраку, в 2014–2015 роках — в антитерористичній операції на територіях Луганської та Донецької областей. У 2002 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Лапароскопічні операції при жовчнокам’яній хворобі в поєднанні з хірургічною патологією жіночих статевих органів», було присвоєно вчений ступінь кандидата медичних наук. З 2002 по 2010 рік — асистент, доцент кафедри факультетської хірургії Одеського державного медичного університету. У 2010 році захистив докторську дисертацію на тему «Хірургічна тактика лікування хворих на гострий холецистит», було присвоєно вчений ступінь доктора медичних наук. З 2011 року — професор кафедри загальної хірургії. З 2012 по 2014 рік завідував різними кафедрами хірургічної спрямованості. З 2014 року завідує кафедрою загальної хірургії та військової медицини Одеського національного медичного університету. Автор 176 наукових праць, із них 2 монографії та 14 патентів на винахід.

М. А. Каштальян щороку виконує понад 1000 оперативних втручань, 90 % з яких вищої категорії складності. Його визнано піонером у розробці та впровадженні малоінвазивних оперативних втручань на печінці, підшлунковій залозі, жовчному міхурі та жовчовивідних шляхах з використанням лапароскопічного доступу. Автор оригінальних методик лікування мікрохоледохолітіазу, абсцесів і ехінококових кіст печінки. Впровадив в клінічну практику оригінальні варіанти косметичних і гібридних операцій з елементами NOTES-технологій. Під керівництвом М. А. Каштальяна вперше в Україні запроваджено використання лапароскопічного обладнання в польових умовах і закладено науково обґрунтовані підходи до діагностики та лікування складних вогнепальних поранень органів черевної порожнини.

У 2001 році отримав почесне звання «Заслужений лікар України». Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня. В 2016 р. М. А. Каштальяну за видатні наукові досягнення було присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки. У 2017 р. він став переможцем Всеукраїнського конкурсу в номінації «Найкращий лікар» та отримав відзнаку «Орден Святого Пантелеймона».

Новим напрямком розвитку хірургічного лікування хворих, який активно впроваджує Михайло Арсенійович, є програма «хірургія однієї доби» за чіткими показаннями, яка скорочує тривалість стаціонарного лікування та може бути рекомендована при можливості спостереження за пацієнтом в умовах денного стаціонару.

Шановний Михайлу Арсенійовичу! Бажаємо Вам найголовнішого, що Ви даруєте людям — міцне здоров’я! Нехай у Вашому житті буде якомога більше щасливих моментів та приємних спогад, а також розуміння та вдячність людей. Успіхів у нелегкій справі і хорошого настрою!