Віртуальна та книжкова виставки до Дня Соборності України

22 січня, більш ніж 100 років тому, в першу річницю  ІV Універсалу, в Києві на Софіївській  площі  було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Як йшлося в документі,  «Однині народ Український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну, самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового люду». Зазначимо, що   це була  основоположна подія для українського державотворення – до якого так прагнули українці обох частин нашої країни – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. А з 1991го року, згідно Указу Президента, щороку 22 січня відзначається День Соборності України. І це не просто «календарне дата», а історичний факт, наповнене сакральним змістом свято. Адже мова йде про об’єднання України в єдине ціле – саме про це мріяли наші предки і саме за це, століттями, віддавали свої життя тисячі українців, виборюючи своє право на сильну цільну державу.

Традиційно, 22 січня, в Україні проводилися безліч заходів, присвячених цієї події – від урочистостей до флєшмобів, святкових концертів та живих ланцюгів, в яких приймали участь українці, незалежно від їхнього соціального статусу чи професії. В цьому році зі зрозумілих причин, масштабні святкування неможливі, тим не менш в Одеському національному медичному університеті організовано  низку заходів з нагоди Дня Соборності. Так, бібліотека ОНМедУ підготувала не одну, а відразу дві виставки – віртуальну та книжкову.