Відкриті освітні ресурси: Медицина

Шановні викладачі та науковці,

Пропонуємо ознайомитись з Відкритими освітніми ресурсами за дисциплінами!

Сторінки для окремих дисциплін, що надані в таблиці за посиланням нижче,  демонструють зміст, що може зацікавити викладачів, які розглядають можливість використання відкритих освітніх ресурсів під час своїх занять. Цей список аж ніяк не є вичерпним:

https://libguides.cmich.edu/OER/medicine

Open Educational Resources (OER, Відкриті освітні ресурси) — це викладацькі, навчальні та дослідницькі ресурси, які знаходяться у відкритому доступі або були оприлюднені згідно з ліцензією інтелектуальної власності, яка дозволяє їх вільне використання та перепрофілювання іншими. Відкриті освітні ресурси включають повні курси, навчальні матеріали, модулі, підручники , потокове відео, тести, програмне забезпечення та будь-які інші інструменти, матеріали чи методи, які використовуються для підтримки доступу до знань.

Рух «Відкрита освіта» побудований навколо 5R:

  • Retain (Зберігати) – право створювати, володіти та контролювати копії змісту
  • Reuse (Повторне використання) – право використовувати зміст різними способами (наприклад, у класі, у навчальній групі, на веб-сайті, у відео)
  • Revise (Перегляд) – право адаптувати, коригувати, модифікувати або змінювати сам зміст (наприклад, перекладати зміст іншою мовою)
  • Remix (Поєднання) – право поєднувати оригінальний або перероблений зміст з іншим відкритим змістом, щоб створити щось нове (наприклад, включити зміст у Меш-ап)
  • Redistribute (Повторне розповсюдження) – право ділитися копіями оригінального змісту, своїми редакціями чи реміксами з іншими (наприклад, надати копію змісту другові).

Приєднуйтесь до ресурсу https://libguides.cmich.edu/OER/medicine, і пориньте у світ цікавої інформації, нових знань та досвіду!