Відбулось засідання Вченої ради

8 лютого 2021 року відбулось чергове засідання Вченої ради Одеського національного медичного університету. Засідання проходило в дистанційному режимі на платформі Microsoft Teams та в кількох локаціях з дотриманням протиепідемічних правил.

На початку засідання секретар Вченої ради професор О. Л. Аппельханс привітала з обранням на посаду ректора ОНМедУ професора В. М. Запорожана та з ювілейними датами – професорів М. А. Каштальяна, О. О. Якименко та В. В. Бабієнка.

Зі звітом щодо результатів роботи комісії з розгляду кандидатури заслуженого діяча науки і техніки України, професора Ф. І. Костєва на присвоєння звання «Почесний доктор Одеського національного медичного університету» виступив Голова комісії, професор В. М. Соколов. Пропозицію комісії Вчена рада затвердила одноголосно.

Проректор з науково-педагогічної роботи, професор В. Г. Марічереда ознайомила членів Вченої ради з основними положеннями Концепції стратегічного розвитку Одеського національного медичного університету на період до 2025 року. Вчена рада підтримала запропонований варіант документа. Усі співробітники можуть ознайомитись з Концепцією на сайті університету.

Також Вчена рада затвердила ліміт стипендіатів, яким може призначатися академічна стипендія за результатами семестрового контролю. Дане питання доповіла начальник планово-економічного відділу Н. З. Кадебська.

Під час засідання було затверджено рецензентів виконаних дисертаційних робіт і Голів разових спеціалізованих рад для проведення захисту кандидатських дисертацій.

З питанням про створення юридичного відділу в ОНМедУ та затвердження Положення про юридичний відділ виступила начальник відділу кадрів і військово-мобілізаційної роботи к. ю. н. С. Б. Мельник. Після обговорення Вчена рада затвердила зазначені пропозиції.

Проректор з науково-педагогічної роботи, доцент К. О. Талалаєв доповів про створення Комісії внутрішнього аудиту в ОНМедУ та його проведення в період з 09 лютого по 09 березня 2021 року. Вчена рада одноголосно ухвалила дане питання.

Відповідно до порядку денного, вчений секретар, професор О. Л. Аппельханс доповіла про присвоєння вчених звань співробітникам кафедр університету.

Більшістю голосів на отримання вчених звань підтримані кандидатури таких співробітників:

— професора по кафедрі неврології та нейрохірургії — д. мед. н. Т. М. Муратова;

— професора по кафедрі хірургії № 3 — д. мед. н. О. Ф. Дзигал;

— доцента по кафедрі хірургії № 1 з післядипломною підготовкою —
к. мед. н. Р. П. Нікітенко;

— доцента по кафедрі хірургії № 2 — к. мед. н. В. Г. Шевченко.

На завершення засідання голова Вченої ради, ректор ОНМедУ В. М. Запорожан вручив квіти ювілярам, медаль, мантію та сертифікат «Почесного професора ОНМедУ» завідувачу кафедри урології та нефрології, з. д. н. т. України, професору Ф. І. Костєву. Слова вдячності вельмишановного професора були щирими та хвилюючими: «Я хотів би звернутися до членів Вченої ради і всього колективу університету з великою подякою за довіру та відзнаку. Вдячний усьому колективу, який мене оточує багато років і щодня допомагає. Низько вклоняюся всім моїм вчителям, колегам і своїм учням».