Відбулася зустріч випускників Одеського медичного університету 1971 року

18 вересня в 1-й аудиторії головного корпусу пройшла зустріч однокурсників 1971 року випуску. Завдяки організаційному комітету, куди увійшли відомі в Одесі лікарі Палагина Н. В., Тягай О. Я., Бабенко Л. Б., офіційна частина ювілейної зустрічі була урочистою і інформативною. Привітати ювілярів прийшли голова студентського самоврядування ОНМедУ Анастасія Громадченко, завідуюча музеєм історії університету Тамара Мардаріївна Левитська та Інна Павлівна Гуркалова-Попеску, котра 1 вересня 1965 року прочитала присутнім першу в їх студентському житті лекцію. Інна Павлівна поділилася своїми спогадами про їхній курс, а також розповіла, як змінився за минулі 50 років інститут і яких висот досяг завдяки їхньому однокурснику Валерію Запорожану, який в 1994 році був обраний ректором. На думку ведучої урочистої частини лікаря-кардіолога вищої категорії, заслуженого лікаря України, члена Міжнародної асоціації здоров’я Людмили Бабенко, їхній курс — унікальний, тому що серед однокурсників — і ректор, і проректор, і завідувачі кафедрами, і професори, і доценти, і заслужені лікарі. «І це не дивно, тому що у нас були маститі світила в медичному світі викладачі — академік Ясиновський М. П., професори Коровицький Л. К., Драгомирецький В. Д., Великанов К. А., Алейникова Л. І., — усіх перерахувати складно, тому що їх дійсно було багато…», — зазначила Людмила Бабенко.

Її слова перетинаються зі словами Валерія Запорожана, який, звертаючись до своїх однокурсників, сказав: «Просування людини в житті залежить і від оточення людей, воно стимулює працювати і рухатися вперед. Спасибі вам і нашим вчителям, які стільки років мене оточували».

«Дякуємо нашій alma mater, головним учасником нашої зустрічі є вона, її дух та пам’ять про неї», — додав у своєму виступі член Національної спілки журналістів України, член Всеукраїнської спілки письменників-мариністів Олександр Сурилов.

Про унікальний курс було знято не одну програму, а зараз випускниця 1971 року, к. мед. н., доцент Ольга Яківна Тягай закінчує писати книгу про свій курс. І, напевно, ця книга буде цікавою не тільки однокурсникам.