Вебінар “Діагностика COVID-19 у дітей, вигодовування здорових і хворих на COVID-19 дітей та вакцинація від COVID-19”

Діагностика COVID-19 у дітей, вигодовування здорових і хворих на COVID-19 дітей та вакцинація від COVID-19 – таким актуальним питанням було присвячене чергове засідання Одеської асоціації лікарів-педіатрів та неонатологів, яке відбулося 17.06.2021 року.

Вебінар одночасно проходив на онлайн-платформі ZOOM,  в прямому ефірі Facebook та на Youtube-каналі Асоціації. Таким чином нас змогли подивитися понад 750 лікарів-неонатологів, педіатрів, терапевтів, сімейних лікарів, анестезіологів і лікарів інших спеціальностей з різних областей України.

Засідання відкрив голова Одеської Асоціації лікарів-педіатрів і неонатологів, чл.-кор. НАМН України, професор Аряєв Микола Леонідович. Його доповідь «Сучасні особливості клініко-лабораторної діагностики COVID-19 у дітей» розкрила питання особливості коронавирусної інфекції у дітей, її діагностики та лікування. Інформація ґрунтувалася на новітніх зарубіжних дослідженнях, посібниках та рекомендаціях, а також останніх статистичних даних світу і України.

Другий доповідач – доцент кафедри педіатрії №1, Каплина Лариса Євгенівна, представила доповідь «Раціональне вигодовування здорових і хворих на COVID-19 дітей». На основі рекомендацій ВООЗ, Американської академії педіатрії, з урахуванням наявних доказів, належної практики, висновків і консультації експертів були представлені рекомендації по грудному та штучному вигодовуванню .

Найбільшу кількість запитань та дискусій викликала доповідь ас. кафедри педіатрії №1, тренера з вакцинації та лікаря мобільної бригади з вакцинації проти COVID-19  Д.С. Селімханової «Організація вакцинації в умовах пандемії COVID-19 в Україні». Діана Сейфуллахівна розповіла про відмінність вакцин проти COVID-19, побічні дії, порядок та техніку вакцинації, а також про власний досвід роботи з особами, які відмовляються від вакцинації.

Учасники вебінару мали можливість задавати питання і отримувати кваліфіковані відповіді, а також спілкуватися за допомогою функції чату, де також звучали слова подяки організаторам і лекторам.

В кінці вебінару, проведеного на безоплатній основі, всі учасники пройшли тестовий контроль, і отримали електронні сертифікати.

Одеська Асоціація лікарів педіатрів і неонатологів  дякує всім учасникам вебінару за активну участь у заході!