Валерій Запорожан подякував колективу за успіхи в акредитації: ОНМедУ вже отримав сертифікати за двома спеціальностями

В Одеському національному медичному університеті триває процес акредитації, вже отримано сертифікати за двома спеціальностями «Фармація. Промислова фармація» та «Стоматологія». Про це повідомив ректор, голова Вченої ради, академік Валерій Запорожан під час онлайн-засідання Вченої ради 17 червня.

«У нас зараз дуже особливий період — акредитація. Я всім вдячний, що ви всі на своїх місцях робите все, щоб цей іспит пройшов на достойному рівні. Ми вже отримали сертифікати за спеціальностями «Фармація. Промислова фармація» та «Стоматологія». Ми в числі кращих. Сподіваюсь, що так буде і далі. Дякую всім!», — сказав Валерій Запорожан. Він також привітав колег з Днем медичного працівника, який Україна святкуватиме 20 червня: «Попри всі складнощі ви залишаєтеся в медичній сфері, де непросто працювати. Я особисто пишаюся і захоплююся всіма вами. Ви і всі медичні працівники України — справжні герої! Міністерство охорони здоров’я, обласна адміністрація та адміністрація ОНМедУ цінують вашу працю. Радий повідомити: з понеділка всі працівники університету отримають заслужені премії, а хтось і нагороди. Вітаю!», — звернувся Валерій Запорожан.

В ході засідання також привітали Хіменко Тетяну Миколаївну з отриманням атестата кандидата наук зі спеціальності «педіатрія», а також співробітників різних кафедр, які отримали патенти на винахід.

На порядку денному розглядалися багато важливих для успішної роботи закладу питань. Серед них оптимізація стану справ у гуртожитках університету було обговорено на засіданнях ректорату і за пропозицією ректора Валерія Запорожана винесено на Вчену раду: «Оптимізація діяльності гуртожитків та збільшення їх економічної ефективності необхідні, і зробити це ми повинні в найкоротший термін». Зокрема, було вирішено переглянути функціональні обов’язки працівників, перевести деяких з них на аналогічні посади в інші структурні підрозділи. Гуртожитки № 2 та № 4 вирішено відремонтувати та перепрофілювати в учбові корпуси.

Певних змін зазнала структура університету. Відділ академічної мобільності та міжнародного співробітництва переформатований на прес-службу, реорганізовано підрозділ «Інформаційно-технічний відділ», перейменувані кафедри «Променевої діагностики, терапії з курсом онкології» в кафедру «Променевої діагностики, терапії, радіаційної медицини і онкології» та кафедра «Психіатрії, наркології та психології» на кафедру «Психіатрії та наркології».

З 1 вересня вирішено створити кафедру «Симуляційних медичних технологій» та ліквідувати наступні підрозділи: факультет медичний № 3; кафедру «Роботизованої та ендоскопічної хірургії»; кафедру «Соціальної медицини, громадського здоров’я та медичного права», а також реорганізувати кафедру «Анестезіології, інтенсивної терапії і медицини невідкладних станів» шляхом поділу на кафедру «Анестезіології та інтенсивної терапії» і кафедру «Екстреної та невідкладної медичної допомоги».

Голова Вченої ради Валерій Запорожан повідомив, що реорганізація пов’язана з необхідністю вдосконалити систему управління університетом: «Зараз ми проходимо акредитацію і ті підрозділи, які не відповідають умовам цього процесу, ми реорганізовуємо».

Вчена рада також схвалила пропозицію виділити кошти на закупівлю медичного обладнання для завершення оснащення кафедр та придбання книг для поповнення бібліотечних фондів.

Одноголосно члени Вченої ради проголосували за присвоєння вченого звання професора по кафедрі акушерства та гінекології д. мед. н. М. Б. Запорожченко та професора по кафедрі загальної і клінічної епідеміології та біобезпеки д. мед. н. М. І. Голубятникову. Крім того, затвердили призначення рецензентів дисертаційної роботи, Положення про педагогічну практику аспірантів та навчальні плани аспірантів ОНМедУ на 2021-2022 навчальний рік.