В умовах карантину та пандемії СOVID-19 кафедра педіатрії №1 і Одеська Асоціація лікарів-педіатрів та неонатологів продовжує дистанційні заходи системи безперервної професійної освіти

Чергове засідання Одеської Асоціації лікарів-педіатрів та неонатологів відбулося 16.05.2020 у вигляді он-лайн-семінару (вебінару) і було присвячено актуальній темі «Досвід та виклики педіатричній службі під час пандемії COVID-19». Захід проводився за участю і підтримкою Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної ради та КНП «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» ООС.

Он-лайн-платформа ZOOM змогла прийняти та зареєструвати 88 лікарів-неонатологів, педіатрів, терапевтів, сімейних лікарів, анестезіологів та лікарів інших спеціальностей з різних областей України. У прямому ефірі Facebook он-лайн-семінар подивилися понад 400 осіб!

Засідання відкрив голова Одеської Асоціації лікарів-педіатрів та неонатологів, чл.-кор. НАМН України, професор Аряєв Микола Леонідович.

Член правління ОАПН, к.мед.н. Сеньківська Людмила Іванівна надала нову інформацію про зміни в системі безперервної професійної освіти у зв’язку із карантином.

Спікерами вебінару були: Шкурупій Дмитро Анатолійович, д.мед.н., професор, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Української медичної стоматологічної академії (доповідь «COVID-19: досвід гуманітарної місії українських лікарів в Італії»), Циунчик Юлія Геннадіївна, к.мед.н., доцент кафедри педіатрії №1 Одеського національного медичного університету (доповідь «Сучасні виклики педіатричній службі під час пандемії COVID-19». В ході он-лайн-семінару учасники ознайомились з досвідом боротьби з COVID-19 інфекцією, отриманим від італійських колег, який буде допомагати у лікуванні хворих коронавірусом SARS-CoV2 в нашій країні, узнали про альтернативні точки зору відносно патогенезу SARS-CoV2 інфекції, ознайомились з особливостями імунної відповіді при COVID-19 інфекції, отримали сучасну інформацію про ефективність фармакологічних препаратів при COVID-19 інфекції, прослухали дайджест новин про пандемію COVID-19 у світі.

На підставі рекомендацій ВООЗ, Американської академії педіатрії, з урахуванням наявних доказів, належної практики, висновків та консультації експертів були надані рекомендації по організації роботи медичних закладів під час пандемії COVID-19. Особливу увагу було приділено протиепідемічним заходам в умовах стаціонару. Визначена важливість, доцільність та правила використання засобів індивідуального захисту медичними працівниками.

По закінченню доповідей учасники вебінару мали можливість задавати запитання і отримувати вичерпні відповіді, спілкуватися в чаті.

В ході активної дискусії на запитання відповідали не лише спікери заходу, а і проф. Аряєв М.Л.

Наприкінці вебінару, який був проведений на безоплатній основі, учасники відповіли на запитання тестового контролю та отримали електроні сертифікати, що підтверджували їх участь в он-лайн семінарі.

Одеська Асоціація лікарів-педіатрів та неонатологів висловлює подяку усім учасникам вебінару за активну участь та запрошує на черговий захід з проблем COVID-19 23.05.2020 р.

Бережіть себе та своїх рідних!!!