В ОНМедУ проходять Дні української писемності та мови

З метою підвищення загальної культури мовлення, прищеплення любові до української мови щорічно восени кафедра суспільних наук організовує заходи до Дня української писемності та мови.

Це свято започатковане у 1997 р. Указом Президента України № 1241/97 «Про День української писемності та мови» з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства. Дата Дня української мови та писемності припадає на День вшанування преподобного Нестора-літописця. Згідно з Указом Президента України № 455/2023 від 28 липня 2023 р. «Про внесення змін до деяких указів Президента України», цього року і надалі День української писемності та мови святкуватиметься 27 жовтня.

Для підвищення загальної культури мовлення та популяризації української культури колективом кафедри суспільних наук на чолі з її завідувачкою, доценткою Ольгою Сікорською та за організаторської допомоги доцентки Олени Уварової на період 23–27 жовтня 2023 р. заплановано низку заходів, серед яких олімпіада з української мови, тематичні лекції, бесіди-дискусії, презентації та доповіді, написання творчих есе, декламування віршів, брейн-ринг, радіодиктант, перегляди відео тощо.

Українська мова завжди була і є головним символом народу, невидимим зв’язком між усіма поколіннями, які творили в нашій країні. І сьогодні потужна енергетика мови єднає український народ, що яскраво демонструє участь багатьох у написанні радіодиктанту. Цього року Всеукраїнський диктант національної єдності, що організовується Національною суспільною телерадіокомпанією України, відбудеться 27 жовтня об 11.00 і буде наживо транслюватися в ефірі телеканалу «Суспільне Культура», на хвилях «Українського Радіо» та «Радіо Культура», на YouTube-каналі «Українського Радіо», на Facebook-сторінках «Суспільного».

З 2000 року радіодиктант став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців та знавців української мови по всьому світу. Писатимуть його і студенти і викладачі ОНМедУ. Долучайтеся!

Молодий викладач кафедри суспільних наук Антоніна Крицька також підготувала для нашої спільноти цікавий захід — вікторину «Чи добре ти знаєш українську мову?» Переходьте за посиланням:

Людина може володіти багатьма мовами, але найкраще й найдосконаліше повинна знати рідну мову.

Віримо у силу нашого народу, спираємося на мудрість поколінь, плекаємо мову!