В ОНМедУ до Дня фізіолога співробітниками кафедри фізіології було проведено “Круглий стіл”

У квітні 1618 року, 405 років тому, відомий англійський лікар і вчений Вільям Гарвей під час виступу в Лондоні вперше виклав власне бачення кровоносної системи в організмі людини і теплокровних тварин. Ця дата вважається днем народження фізіології. Гарвей експериментально довів, що кров в організмі рухається по колу судин, точніше, двома колами, утвореними судинами з різним діаметром — малим колом (через легені) і великим колом (через всі органи).

Відкриття Вільяма Гарвея було визнано ще за життя іншими вченими, у тому числі Рене Декартом, Августом Вільгельмом Шлегелем і багатьма іншими провідними вченими. Геніальне відкриття поклало початок створенню науки фізіології. Рішенням XIX з’їзду Українського фізіологічного товариства імені П. Г. Костюка День фізіолога почали святкувати в Україні з 2015 року.

Саме історії фізіології та новітнім відкриттям був присвячений «Круглий стіл», організований співробітниками кафедри фізіології Одеського національного медичного університету.