З 19 по 21 листопада 2019 року відбувся V Міжнародний Конгрес з анестезіології та інтенсивної терапії “Autumn meeting in Odessa”. Когрес був організований кафедрою анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ОНМедУ за підтримки Одеського національного медичного університету та освітньої платформи “Med Voice”. Захід відвідало близько 600 фахівців з України, Молдови, Польщі, Ізраїлю, Росії, Франції. Церемонія офіційного відкриття відбулася в гранд-холі конгрес-центру готелю “Gagarin Plaza”, де з вітальним словом виступили: голова організаційного комітету конгресу, в. о. проректора з науково-педагогічної (міжнародної) роботи ОНМедУ, зав. кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів професор О. О. Тарабрін, керівники ОНМедУ, в. о. проректора з науково-педагогічної роботи (питань гуманітарної освіти та виховання), доцент К. О. Талалаєв, зарубіжні гості.
“Autumn meeting in Odessa” проходив одночасно в п’яти конференц-залах, де окрім доповідей провідних вчених Європи та світу, відбулись майстер-класи з забезпечення прохідності дихальних шляхів «Важка інтубація та проблемні дихальні шляхи» (професор О. Злотник, Ізраїль) та кілька майстер-класів з регіонарних методів знеболювання під УЗД-контролем (М. Дубілет, Ізраїль, Б. Туяков, Польща). В рамках конгресу відбулися курс лекцій Європейського комітету з освіти в анестезіології «СЕЕА № 5 – Неврологія, регіонарна анестезія і терапія болю» та семінар «Сучасні технології в неонатології – 2019».
Учасники конференції мали можливість прослухати лекції провідних світових спеціалістів, включаючи як вітчизняних, так і іноземних спікерів. Були проведені наукові засідання за напрямами: актуальні питання анестезіології, інтенсивної терапії, проблемні питання гемостазу, безпеки пацієнта і моніторинг в анестезіології та інтенсивної терапії, нейроанестезіології і нейрореаніматології, регіонарна анестезія, дитяча анестезіологія та неонатологія, проблеми анестезіології та інтенсивної терапії в акушерстві та гінекології, а також багатьох інших проблем вітчизняної і світової анестезіології та інтенсивної терапії. Також була окремо виділена секція з УЗД в анестезіології, цим було акцентовано увагу на тому, як важливо йти в ногу з часом та використовувати сучасні методики.
Конференція дістала високу оцінку гостей із зарубіжжя і вітчизняних фахівців.