В єдності сила!

22 січня Україна відзначає День Соборності. У цей день 1919 року в Києві було проголошено Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою. Ця подія ознаменувала об’єднання в єдиній самостійній державі українських земель, які протягом століть перебували у складі різних країн.

Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує взаємодії. 22 січня 1990 року в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України. Сотні тисяч людей створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній загрозі. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність, тому соборність залишається національним завданням.

Здобувачі ОНМедУ за консультаційної підтримки викладачів кафедри суспільних наук (завідувачка – доц. Ольга Сікорська) долучилися до Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді», що був організований Інститутом політико-правових та релігійних досліджень у період жовтня 2023 р. – січня 2024 р. з нагоди відзначення Дня Соборності України.

Здобувачі Діана Ярошевська, Олександр Пастухов, Евеліна Рєпіна, Михайло Бакаянов, Станіслава Сахно, Катерина Мошнягул, Дарія Сліпченко представили на конкурс творчі роботи у вигляді есе.

Пишаємось нашою молоддю!

Враховуючи важливість теми, кафедра суспільних наук пропонує здобувачам ОНМедУ продовжити її обговорення. Усі бажаючі можуть взяти участь в університетському творчому конкурсі есе на тему «Одна єдина –  Соборна Україна».

Роботи приймаються до 27 січня 2024 р. на імейл [email protected].

Вимоги до робіт: обсяг – 1 сторінка, шрифт – TNR, кегль – 14, інтервал 1,5. Необхідно вказати відомості про автора: прізвище, ім’я, по-батькові, курс, групу, факультет, а також назву есе.

Натхнення!

Пропонуємо інформацію з сайту Українського інституту національної пам’яті

https://uinp.gov.ua/istorychnyy-kalendar/sichen/22/1919-progoloshennya-akta-zluky