22 січня — День Соборності України

Це свято відзначається у день проголошення у 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Згадуємо й ще одну важливу історичну подію — проголошення незалежності Української Народної Республіки від росії, яке відбулося роком раніше — 22 січня 1918 р.

Ці історичні факти вщент руйнують твердження російської пропаганди про те, що Української держави не існувало і що її створив Ленін.

Акт злуки став історичною подією об’єднання українських земель в одній державі і увінчав соборницькі прагнення обох частин країни — західної та східної, які довгий час були розділені між собою кордонами тодішніх імперій, і є основоположною віхою українського державотворення.

На жаль, через невдачу української революції 1917-1921 рр. державність зберегти не вдалося. І у XX столітті українці продовжували боротьбу за відновлення своєї незалежності, що відбулося 24 серпня 1991 року.

Важка доля випала Україні!

Роки боротьби за право бути самостійною, не від кого не залежною, вільною, суверенною державою… Нарешті, досягнення цієї мети, 30 років розбудови — і загарбницький напад сусідньої росії, щоб відібрати українські землі та знищити нашу державу…

Нині під окупацією знаходяться наші східні області та Крим. Триває запекла боротьба з ворогом, щоб викинути його з України назавжди.

Сьогодні, через 105 років після проголошення Акту Злуки, українці, як ніколи, об’єднані в прагненні відстояти свою державу. А після нашої перемоги і деокупації всіх захоплених  територій Україна відновить свою соборність.

Це — наша спільна мета, віра і надія!