Тревел-грант на тему “Staff mobility for Training To/From Partner Countries”

У рамках гранту Європейського союзу з програми Erasmus+, організованого в Lithuanian University of Health Sciences у м. Каунас, був проведений тревел-грант на тему “Staff mobility for Training To/From Partner Countries”для співробітників різних навчальних закладів. Серед учасників були представники Медичного Університету Тірани (Албанія, м. Тірана), Державного Університету медицини та фармації ім. N.Testemitanu (Молдова, Кишинів), Національного Фармацевтичного Університету (Україна, м. Харків) та Одеського національного медичного університету (Україна, м. Одеса). Одеський ВНЗ представляли асистент кафедри пропедевтики педіатрія Шаповаленко І.Є. та доцент кафедри інфекційних хвороб Усиченко К.М.

Період стажування тривав з 26 по 30 вересня 2022 р. на базі  Lithuanian University of Health Sciences. У приймали участь координатори Erasmus+ (голова підрозділу академічної мобільності Žaneta Dičkutė), декани факультетів медичної та ветеринарної академії. Доповіді були присвячені особливостям медичного освіти в Литві, структурі підрозділів Lithuanian University of Health Sciences, питанням рекрутингу іноземних студентів, розвитку привабливих сторін навчання саме у цьому начальному закладі, а також програмі академічної мобільності студентів та працівників .

Окремої уваги потребує найцікавіша екскурсія будівлями Lithuanian University of Health Sciences. Учасникам “Staff mobility for Training To/From Partner Countries” були продемонстровані симуляційні класи різного ступеню складності (Hybrid Laboratory); гамма-ніж (гамма-ніж Лекселла) – установка для стереотоксичної радіохірургії патологій головного мозку, що використовує іонізуюче випромінювання великої кількості джерел з кобальту-6; факультет суспільного здоров’я; симуляційні класи та клініку Ветеринарної Академії.

Різноманітною була не тільки навчальна, але й культурно-розважальна програма. Учасники гранту Erasmus+ побачили старовинний центр міста Каунас, музей медицини та музей народної архітектури та биту Румшишкес.

Висловлюємо величезну подяку організаторам конференції за насичену та плідну програму конференції, її високий професійний рівень та актуальність запропонованих тем, підтримку учасників гранту з українських ВНЗ. Окрема подяка керівництву Одеського національного медичного університету за можливість участі у тревел-гранті, розширення своїх професійних навичок, знань у галузі освіти та покращення рівня володіння англійською мовою.