Світлої пам’яті колеги. Пішов з життя Лев Якович Могилевський

20 жовтня пішов з життя видатний вчений, визнаний фахівець в області епідеміологіі, мікробіології, вірусології, кандидат медичних наук, асистент кафедри загальної і клінічної епідеміології та біобезпеки Лев Якович Могилевський. Він народився 10 січня 1939 року в м. Одесі. У 1956 році вступив до Одеського медичного інституту ім. М.І. Пирогова, який у 1962 році закінчив з червоним дипломом.

Лев Якович пройшов великий, славний шлях, який присвятив санітарно-епідеміологічній роботі. Після роботи практичним лікарем-епідеміологом, в 1969 році працює на Одеській протичумній станції, де займає різні посади: від практичного лікаря-епідеміолога до директора інституту.

Життя Льва Яковича може служити взірцем вірності і відданості обраній професії. Багато років він присвятив створенню провідної науково-дослідної установи з особливо небезпечних інфекцій в Україні, захоплено та віддано працюючи в епіцентрі багатьох епідемічних і епізоотичних спалахів: холери, сибірки, туляремії, Q-лихоманки. Активно займався науковою і практичною діяльністю, проводячи науковий аналіз результатів епідеміологічних спостережень, бактеріологічних і вірусологічних досліджень, що проводились у інституті, і виконуючи планові науково-дослідні роботи, будучи їх керівником. Його наукові інтереси були постійні і багатогранні, він тісно співпрацював з закладами практичної охорони здоров’я санітарно-гігієнічного профілю, НДІ. За час своєї наукової діяльності займався проблемами епідеміології чуми, холери, туляремії, ієрсиниозів, сибірської виразки, легіонельозу, а також питаннями санітарної охорони території країни від занесення і поширення особливо небезпечних інфекцій. За цими проблемами опубліковано понад 200 наукових робіт, 2 монографії, видано понад 20 методичних рекомендацій, брав участь у створенні Державних санітарних правил, у тому числі міжнародних, його наукові роботи і практичні розробки визнані в Україні та за її межами. Результати досліджень відображені в наказах Міністерства охорони здоров’я та інших директивних і нормативних документах. Захистив кандидатську дисертацію, і безпосередньо брав участь у виконанні ще 5 дисертаційних робіт. Йому було присвоєно звання старшого наукового співробітника.

В останні 3 роки працював асистентом кафедри загальної і клінічної епідеміології та біобезпеки Одеського національного медичного університету. Захоплено і цікаво читав студентам лекції, вчив молодих асистентів приймати правильні рішення в різних епідемічних ситуаціях, розуміти закономірності епідемічного процесу. Написав кілька статей, допомагав у виконанні дисертаційних робіт співробітникам кафедри. Був талановитим вченим і хорошим керівником, доброю, порядною, уважною, інтелігентною людиною. Завжди користувався заслуженим авторитетом серед колег, володів дивовижною добротою і простотою, вражав своєю доступністю і чуйністю.

Світла пам’ять про Льва Яковича назавжди залишиться в наших серцях.

Колектив кафедри загальної і клінічної епідеміології та біобезпеки ОНМедУ.

Прощання з Львом Яковичем відбудеться 25 жовтня о 15.00 на території 3-ї міської лікарні за адресою Лідерсовський бульвар, 11.