З ініціативи почесного консула України в Бельгійської провінції Лімбург Кріса Бекерса і за підтримки ректора Одеського національного медичного університету академіка Валерія Запорожана до ОНМедУ прибув видатний бельгійський нейробіолог та мистецтвознавець, доктор філософії Ян Де Маєр.
Він виступив перед студентами, аспірантами і викладачами з відкритою лекцією на тему: «Брейгель, Босх і наші нейрони: як мозок реагує на живопис». Дослідження вченого сфокусовані на вивченні фізіології мозку й емоцій людини, яка споглядає мистецтво. Слухачі лекції отримали відповіді на питання: Як мистецтво впливає на наш мозок? Чому мільйони людей захоплюються одними й тими ж картинами та відокремлюють їх з-поміж інших, як шедеври? Чому роздивляючись витвори мистецтва, люди частіше сприймають лише те, що очікують побачити?
Як наголосив Валерій Запорожан, ОНМедУ продовжує інтеграцію у світовий освітній простір і вважає цей напрям своїм незмінним пріоритетом. Підтвердженням цього є партнерство одеського університету з вишами інших країн та провідними вченими, чимало з яких є почесними докторами ОНМедУ. «Ми щиро дякуємо нашим бельгійським друзям і особисто доктору Яну Де Маєру за візит і цікаву лекцію, яка надихнула і дала важливі знання. Адже у медицини і мистецтва багато спільного. Як і лікарі, митці протягом століть вивчали людське тіло і мозок, прагнули осягнути внутрішній світ. Гіппократ називав медицину мистецтвом, а давньоримський лікар і філософ Гален вважав, що медична наука неможлива без творчих пошуків», — сказав Валерій Запорожан.
Зважаючи на те, що через карантинні обмеження не всі бажаючі мали змогу відвідати лекцію доктора Яна Де Маєра, вона доступна для всіх охочих — на YouTube-каналі ОНМедУ.