Студенти ОНМедУ допомагають вакцинувати одеситів

Студенти ОНМедУ за пропозицією департаменту охорони здоров’я ООДА долучилися до масової вакцинації населення проти COVID-19.

13 червня 2021 року в Одесі було відкрито три центри масової вакцинації, в одному з яких — торговому центрі «Рів’єра» — студенти ОНМедУ допомагали медичним працівникам КМП «Березівський міський ЦПМСД» проводити щеплення населення.

Були вакциновані громадяни, які записалися в лист очікування вакцинації проти COVID-19 в додатку “Дія” або через сайт, або ж через контакт-центр МОЗ. Також щеплення отримали всі бажаючи, які не встигли або не знали, що треба було зареєструватись, але мали при собі паспорт, ідентифікаційний номер або копію декларації з сімейним лікарем. Всього було вакциновано 179 осіб.

Вакцинація проводилась із використанням вакцини CoronaVac (Sinovac, Китай), яка схвалена до використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я як гарантовано якісна, ефективна і безпечна. Для максимального захисту від COVID-19 необхідно введення двох доз вакцини. Всі пацієнти, які отримали щеплення, будуть запрошені на ревакцинацію через 28 днів, після чого отримають документ про вакцинацію міжнародного зразка.

Як зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я ООДА Н. В. Одарій-Захар’єва, спільна робота закладів охорони здоров’я з регіональними Центрами громадського здоров’я та Департаментом охорони здоров’я є важливою в реалізації програм імунопрофілактики. Крім цього, важливою є взаємодія і з майбутніми лікарями, студентами ОНМедУ, які як волонтери приєдналися до масової вакцинації населення.