Стажування у Німеччині

Доцентка кафедри дитячих інфекційних хвороб Аліна Зарецька взяла участь у 2-тижневому стажуванні з покращення і розвитку медичної освіти в Україні.

На базі Мюнхенського Університету ім. Людвіга Максиміліана (LMU) учасники ознайомились з 6-ти кроковою моделлю розробки навчального плану  – цикл Керна та спільно в групах розробляли орієнтовні курікулуми дисциплін та навчальних курсів.

Викладачі  навчились застосовувати інструменти:  «Clinical Case Discussion» -поетапна дискусія, «Virtual Patient» – віртуальні пацієнти на платформі CASUS, «Concept maps» – концептуальні мапи диференційної діагностики.

В університетській клініці Charité (Charité – Universitätsmedizin Berlin) ознайомились з особливостями освітньої програми (з першого року навчання студенти на різних дисциплінах залучаються до роботи в клініці із щорічним збільшенням клінічного навантаження) та концепцією мапування навчальних програм з інтеграцією віртуальних пацієнтів  в навчання за допомогою LOOOP share (Learning Opportunities, Objectives and Outcomes Platform). Дана система покращила мотивацію студентів до навчання та як результат – компетентність випускників.

В свою чергу, учасники з України поділились своїм досвідом та особливостями вітчизняної медичної школи.