Спростування заяви Міністерства охорони здоров’я щодо повноважень в.о. ректора ОНМедУ Юрія Сухіна

Міністерство охорони здоров’я продовжує маніпулювати фактами та вводити громадян в оману. Відомство використовує класичний прийом напівправди: бере реальне судове рішення та інтерпретує його на власний розсуд. Відтак на facebook-сторінці МОЗ повідомило, що П’ятий апеляційний адміністративний суд 25 квітня задовольнив скаргу МОЗ щодо рішення Одеського окружного адмінсуду, яким суд зобов’язував Головне управління Державної казначейської служби України здійснювати виплати, платежі (зарплат та стипендій) ОНМеДу за підписом в.о. ректора Юрія Сухіна.

Рішення апеляційного суду в МОЗ оголосили «перемогою» та поспішили протрубити, що суд нібито довів відсутність повноважень Юрія Сухіна на керівництво університетом, його право фінансового підпису тощо.

Зі свого боку заявляємо, що така інтерпретація судового рішення з боку МОЗ є або свідомою маніпуляцією, або проявом тотальної некомпетенції, або ж є одночасно тим та іншим.

Роз’яснення щодо постанови п’ятого апеляційного адміністративного суду від 25 квітня по справі № 420/6440/18 в частині скасування ухвали від 11 грудня 2018 року.

Відповідно до тексту постанови: «В грудні 2018 року Сухін Ю.В. звернувся до суду із

заявою, в якій просив вжити заходи забезпечення позову шляхом встановлення обов’язку Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області здійснювати платежі Одеського національного медичного університету на підставі платіжних та інших розрахункових документів за підписом т.в.о. ректора Одеського національного медичного університету Сухіна Ю.В.».

Акцентуємо увагу на тому, що ця заява була подана в рамках позову про «протиправність дій ГУ ДКСУ в Одеській області щодо здійснення платежів Одеського національного медичного університету за платіжними та іншими розрахунковими документами університету за підписами Аймедова К.В. та Дубініної В.Г.».

У процесі розгляду апеляційної скарги суд НЕ дійшов до висновку, що скасувати ухвалу від 11.12.2018 необхідно через відсутність у Юрія Сухіна повноважень здійснювати безпосереднє керівництво діяльністю університета. Хоча на це старанно і посилався МОЗ в своїй апеляційній скарзі, в черговий раз забувши вказати, що призначати когось керувати ОНМедУ МОЗу заборонено судовими рішеннями.

Право Юрія Сухіна керувати ОНМедУ у вказаному процесі взагалі не було предметом розгляду. Суд не дав жодної оцінки заявам МОЗу про те, що він не призначав Юрія Сухіна керівником університету.

Суд задовольнив скаргу МОЗ, виходячи із зовсім інших міркувань ніж ті, про які нам старанно розповідають підлеглі Уляни Супрун. Зокрема, суд вказав на те, що на момент звернення з позовом Юрій Сухін не надав підтверджень здійснення щодо нього протиправних дії органом казначейського обслуговування, в тому числі під час подачі на реалізацію в казначейство відповідних розрахункових, платіжних документів і відмову в їх прийнятті за підписом органу казначейського обслуговування. Також не підтверджені відповідними доказами його доводи про проведення платежів з рахунків ОНМедУ за підписами неуповноважених осіб.

Отже постанова П’ятого апеляційного адміністративного суду від 25 квітня за справою № 420/6440/18 НЕ ставить під сумнів право Сухіна Ю.В. керувати ОНМедУ, а також його право фінансового підпису. Платіжні доручення за підписом Сухіна Ю.В. органи казначейської служби приймають, керуючись інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Нагадаємо, відповідно до реєстру з 31.08.2018 Юрій Сухін є тимчасово виконуючим обов’язки ректора, який має право здійснювати безпосереднє управління діяльністю ОНМедУ.

Одеський національний медичний університет вкотре закликає Міністерство охорони здоров’я та особисто в.о. міністра Уляну Супрун припинити маніпуляції та конфронтацію з багатотисячним колективом нашого університету. Ми вимагаємо розблокувати фінансування закладу та відновити виплату зарплат і стипендій.