Співраця ОНМедУ з Queen Mary University of London, Great Britain

Одеський національний медичний університет майже рік тому долучився до програми підтримки українських університетів під назвою «Twinning», запровадженої Cormack Consultancy Group (Велика Британія) у партнерстві з Національним представництвом університетів Великої Британії.

Відповідно до концепції цієї програми, український університет стає побратимом університету Великої Британії, США, Канади або ЄС подібного профілю, розміру та рівня освіти.

Міжнародний партнер зобов’язується підтримувати український заклад вищої освіти що найменше 5 років.

Радник Президента України з питань Президентського фонду підтримки освіти, науки і спорту Ольга Будник зазначила: «Ми вважаємо ініціативу «Twinning» Чарльза Кормака дуже перспективною. Ідея започаткування програми підтримки партнерства нашого університету з вищим навчальним закладом подібного профілю у Великій Британії як надійного партнера сприятиме підвищенню якості вищої освіти в обох університетах, обміну досвідом, а також визнанню можливостей для майбутнього розвитку та створення позитивного простору для досліджень і нових ідей».

Побратимом ОНМедУ став славетний Queen Mary University of London, Great Britain. Цей університет було засновано у 1785 році. Він має 9 Нобелівських лауреатів, в ньому навчається 32 тис. студентів. Наразі університет дуже активно підтримує Україну.

Вперше партнерські відносини між обома університетами були обговорені 1 липня 2022 року.

У програмі співпраці йдеться про клінічні факультативи для студентів, які добре володіють англійською; дослідницьку співпрацю; навчання педагогічних працівників; налагодження контактів між студентськими спільнотами та багато іншого.

Студенти медичного факультету ОНМедУ Юлія Сеньківська (4 курс), Сергій Тарасенко (5 курс) та студент міжнародного факультету Хріуеш Мохамед (4 курс) вже долучились до 6-тижневої клінічної практики в межах «Twinning» проєкту.

17 травня 2023 року перший проректор ОНМедУ д. м. н. професор В. Г. Марічереда відвідала Queen Mary University і зустрілась з деканом факультету медицини, професором, сером Марком Колфілдом. Він також із задоволенням відзначив, що проєкт з прийому студентів ОНМедУ успішно розпочався.

Професор Марк Колфілд запевнив, що співпраця між нашими університетами триватиме у різних напрямках.

Отож, сподіваємось на подальший розвиток відносин та великі перспективи!