Skovoroda Today: відзначення 300-річчя з дня народження українського філософа Григорія Сковороди

«Мандри мої триватимуть далі»

Г.Сковорода

3 грудня Україна відзначає 300-річчя з дня народження видатного українського просвітителя, філософа, письменника, педагога Григорія Сковороди. 6 лютого 2022 р. – за 300 днів до святкування – Міністерство культури та інформаційної політики України презентувало айдентику національної кампанії «Світ Сковороди», завдання якої – донести багатогранність образу Григорія Сковороди та залучити українців до нового осмислення його спадку.

До популяризації філософських та творчих ідей Григорія Сковороди долучилася кафедра суспільних наук нашого університету. Завідувачка кафедри, доцентка Ольга Сікорська організувала круглий стіл під назвою «Актуалізація теми діяльності видатних діячів української культури: філософ Григорій Сковорода» для викладачів кафедри.

Наприкінці жовтня – на початку листопада викладачі кафедри суспільних наук з метою висвітлення багатогранної творчості Григорія Сковороди провели низку заходів: організували підготовку студентами доповідей, провели вікторини, відвідали віртуальні сторінки брендбуку проєкту «Світ Сковороди» на сайті Держмистецтв тощо.

Наші студенти активно підтримали ініціативу кафедри і «пройшлися стежками мандрівного філософа»: підготували презентації, продекламували вірші, зачитали повчальні байки, пригадали афоризми, взяли участь у бесіді на тему: «Сродна праця»: медицина як справа життя», під час якої обмінялися думками щодо важливості вдумливого підходу під час вибору професії у галузі медицини.

Філософія і творчість Григорія Сковороди, якого називають українським Сократом, значно вплинула на сучасників і наступні покоління. А сьогодні на інстаграм-сторінці @skovoroda.today можна пригадати його мудрі настанови.

«Любе собі заняття – є справжнє життя!»

Інформацію підготувала
доцентка кафедри суспільних наук