Сімейний — головний лікар для кожної родини

Сьогодні, 19 травня, відзначається Всесвітній день сімейного лікаря.

Це професійне свято відзначається з 2010 року, коли його було запроваджено за ініціативою Всесвітньої організації сімейних лікарів, в яку входить і Українська асоціація сімейних лікарів.

6 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив Указ президента щодо запровадження нового професійного свята  — Дня сімейної медицини. Воно підкреслює значення роботи сімейних лікарів (лікарів загальної практики) у системі охорони здоров’я населення в усьому світі. Згідно з даними світової статистики, у розвинених країнах 80 відсотків усіх проблем, пов’язаних зі  здоров’ям, вирішується саме на етапі загальної практики.

У більшості країн система сімейної медицини є основою національної охорони здоров’я. В університетах створюються кафедри для підготовки сімейних лікарів. Працює кафедра сімейної медицини й в ОНМедУ, чим підкреслюється основна, важлива роль таких спеціалістів у профілактиці та лікуванні захворювань.

В Одесі відкрито 6 Центрів первинної медико-санітарної допомоги, у структурі яких — 73 амбулаторії сімейної медицини. Понад 350 сімейних лікарів надають допомогу як одеситам, так і внутрішньо переміщеним особам. У 2022 році в Одесі було зафіксовано 1 550 000 звернень до сімейних лікарів. Адже саме до свого сімейного лікаря звертається пацієнт зі своїми скаргами, і саме від таких лікарів залежить успішність подальшого лікування.

В умовах воєнного стану лікарі сімейної медицини та інших спеціальностей виявляють героїзм, мужність і стійкість, коли, ризикуючи власним життям, залишаються разом зі своїми пацієнтами на окупованих територіях та в зоні бойових дій. У більш спокійних місцях сімейні лікарі теж працюють з підвищеним навантаженням, приймаючи пацієнтів із інших регіонів та надаючи їм ще й психологічну підтримку від стресів, пов’язаних з вибухами, обстрілами, загибеллю близьких.

Зі святом вас, невтомні трудівники сімейної медицини — головної ланки у вирішенні проблем зі здоров’ям кожної родини.